Fırat Günayer'in sözleri şu şekilde:

Beşiktaş’ta işler pek yolunda gitmiyor, lider ile arasındaki fark 14 puana çıkmış durumda, teknik direktörler değişti ama Beşiktaş’ta bir değişim olmadı.

Sergen Yalçın döneminin iyi yönetilmediğini düşünüyorum. Sergen Yalçın az bütçeyle şampiyon olmuş bir takım vardı ve o süreç iyi yönetilemedi ve Sergen Yalçın gitti. Sonrasında ise hepimizin gördüğü teknik direktör değişimleri süreci yaşandı.

Bir proje ile yola çıkıyorsanız en az üç sene gerekli örnek Klopp ve Liverpool böyle büyük kulüpler bile üç sene bekleme içinde iken Beşiktaş 8 ay içindeki tüm projelerinden vazgeçti.

Sergen Yalçın süreci nasıl yanış yönetildi ise sonraki süreçlerde aynı yanlışlıkla yönetildi.

Şenol Güneş gelişi ile birlikte hocanın felsefesi ile takım kadrosu arasındaki farkları gördük ve şimdi soru “bundan sonra ne olacak?” gelinen nokta “yönetim istifa!” 

Güçlü başkan söyleminden gelinen nokta istifa istemi…

Yönetim istifa söyleminin karşısında, Beşiktaş yönetimi ne yapacak?

Beşiktaş yönetiminin herhangi bir erken seçime gitmek, istifa etmek gibi bir gündemi yok.

Kendi aralarındaki konuşmalarda bile böyle bir söylemin geçmediğini çok net söyleyebilirim. Gerçi bir seçim olduğunda kimlerin aday olacağını biliyoruz. Divan başkanı sayın Tevfik Yamantürk, Hasan Arat ama bu kişilerinde aday olarak ortaya çıkması için resmi kongre tarihinin olması gerekiyor.

Beşiktaş yönetimi bunun dışında gelecek sezonun planlamasına başlamış vaziyette. Paramız yok, yapmıyoruz modundan da artık çıkmışlar. Sözleşmesi biten 7-8 oyuncu var; Rosier, Masuaku, Redmond, Dele Alli, Atiba birçok oyuncunun sözleşmesi bitiyor. Beşiktaş bu yaz döneminde çok hareketli transfer dönemi yaşayacak.

Takım tekrardan değişicek, ciddi bir kabuk değiştirecek. Bu dönemde ise Ceyhun Kazancı çokta yönlendirici bir isim olmayacak.

Kış dönemindeki transferlerin altında imzası olan tek isim Şenol Güneş ve gelecek sezon için Beşiktaş bir kez daha makas değiştirecek ve tekrar yıldız isimlere yönelecek.

Kimler gidecek? Dele Alli yüzde yüz gidecek, Atiba ile vedalaşılacak, Rosier yüzde yüz gidiyor, Redmond ile devam edilmeyecek, N’Koudou gidiyor.

Gelecek yabancılar ise kaliteli yabancılar olacak, sanki Galatasaray gibi tanınmış isimleri transfer edecek.

Saiss ile hocanın elektriği uymadı ve hoca memnun değil Omar Colley transferide zaten bu yüzden yapıldı yani Saiss yerine.. Ligin sonlarına doğru o bölgede Omar ve Tayyip oynarsa şaşırmam.

Masuaku ile ilgili durum 45 dakika üzerinde 25 maça çıkması lazım ama hoca bu oyuncudan memnun değil. O yüzdende sezon sonu Masuaku’nun kalmayacağını düşünüyorum.