Furkan Yıldız;

Halil Dervişoğlu transferinde Beşiktaş'ın net bir tavrı olduğunu belirtmiştik. Oyuncu tarafı ilk günden bu yana 1 milyon euro maaş talebi olmuştu Beşiktaş'tan ama takım içi dengeler anlamında Beşiktaş'ın bu fiyatı, bu maaşı vermesinin mümkün olmadığını belirtmiştik şu an için Dervişoğlu transferi Beşiktaş'ta olumsuza dönmüş durumda. Galatasaray'ında devreye girmesiyle beraber zaten orada Beşiktaş'ın net bir tavrı vardı maaş konusunda, bundan sonraki süreçte de bu tavrın değişmesini kendi adıma beklemiyorum.

Şenol Güneş'inde açıklamalarıyla birlikte Halil Dervişoğlu defteri Beşiktaş'ta yavaş yavaş kapanıyor. Beşiktaş yerli transferi sürecinde bundan sonra farklı isimlere yönelecek.

Alexander Djiku transferinde Fenerbahçe ve Beşiktaş karşı karşıya geldiği ifade edilmişti ama Beşiktaş'ın sağ stoper konusunda tercihinin Amartey olmasının sebebini Şenol Güneş açıkladı; hem sağ stoperde, hem ön liberoda, hem de sağ bekte forma giyiyor olması olduğunu belirtti.

Beşiktaş'ın 8-10 numara arayışı var. Şenol Güneş'de bunu gündeme getirmişti hatta ilk önceleri Kuzyaev ismi anılıyordu, bu görüşmelerden sonuç çıkmadı. Oyuncu Fransa ligine transfer oldu. Beşiktaş adına bir bilmeceye dönen diğer görüşme ise Redmond görüşmesi hâlâ bir cevap gelmiş değil. Beşiktaş artık bu konuda umudunu kesmiş durumda , o defter kapanmaya çok yakın. Bu yüzden Beşiktaş merkez orta konusunda farklı isimlere yöneldi ve listenin başındaki isim Roberto Pereyra.

32 yaşında ve Serie A'da önemli takımlarda oynadı ve geçen sezon Udinesse'deki performansı tam da Şenol Güneş'in tarif ettiği ort asaha tanımına uygun. Rakip kaleye çok yakın oynayan bir orta saha oyuncusu, skor yapmayı seven bir isim, Beşiktaş oyuncu ile görüşmelere başladı. Pereyra şu an serbest konumda olan bir oyuncu. Beşiktaş'ın maaş yönünde yapacağı teklif 1,5-2 milyon euro aralığında. Beşiktaş bu transferi tamamlamayı düşünüyor. Oyuncunun beklentisi ise 3 milyon euro civarında...

Beşiktaş'ın 6 numara için Onana düşüncesi var. Onana Lens'te oynuyor. Lens yöneticileri Saiss'e Fransa Lig 1'den Lens'in ilgisi var. Burada görüşme şu noktaya geldi Beşiktaş lens'ten Onana'yı istiyor, Lens'te Saiss'i istiyor. Onana için Lens kulübü 5 milyon euro, Beşiktaş Saiss için 4 milyon euro bonservis beklentisi var. Görüşmeler devam ediyor ve kulüpler anlaşmaya çok yakın...

Pazar-Pazartesiye kadar Saiss-Onana takası için önemli gelişmelerin yaşanabileceğinin altını çizelim.