İşte Kartal Yiğit’in açıklamaları;

“Şenol hocanın Saiss konusunda tepkisine hak vermemek elde değil. Çünkü Saiss, ligin bundan sonraki zorlu sürecinde önemli bir oyuncusu. Zaten Beşiktaş’ın savunması sezon başından beri çoğu maçta SOS veren bir savunma, Saiss’te bu takımın önemli oyuncularından biri. 

Olaya başka bir taraftan bakarsak 40 yılda bir böyle bir fırsat yakalamış, yarı final fırsatını yakalamış bir oyuncudan bahsediyoruz. Bu olaya ne kadar anlayışlı olabilirsiniz yani “git sakat sakat oynama” diyeceksin. Bunu kimse diyemez teknik adam da diyemez. Bunu düşünecek kişi oyuncudur, Saiss’te bu fırsatı değerlendirmek istedi. 

Şenol hocanın tepki gösterdiği nokta, “zaten sakatlananacağını biliyor, hem kendi takımına faydası olmayacak, hem de kendisine zarar verecek, hem de bize zararı olacak”diyor. Ve oldu da kendi takımına da faydası olmadı, kendi hocasının bütün planları altüst oldu. Belki Saiss hocasına, “ maçtan önce ben bir 20 dakika oynayıp kendimi denemek istiyorum” demiştir. 

Beşiktaş’ın defansında zaten sıkıntılar var bu sıkıntılarda takımı yalnız bırakacak. Şu an kimse bir şey bilmiyor, Beşiktaşlı idareciler de sakatlığının boyutunu bilmiyor. zaten geldiğinde yasal olarak, sakat olmasa da adamın 7 gün izni var, Gaziantep maçında zaten oynayamayacak. Sade Gaziantep maçı olsa iyi, ben çok daha fazla maç kaçıracağına inanıyorum. Dünya Kupası’nda oynamış oyuncuların takımlarına döndüğünde yasal olarak 7 gün oynamama izni var. Zaten Şenol hoca sağlam gelse bile Saiss’i oynatmazdı. Kampta onun yerinde oynayan oyuncular iyi oynadı, Welinton iyi oynadı. Tayyip de fena değildi, zaten hoca ilerki maçlarda Tayyip Takha ve Wellinton ikilisini defansta kullanacak gibi. Saiss geldi mi hoca bir süpriz de yapabilir, tandemi iki yabancıdan kurabilir. Kenarları Türklerden kullanabilir. Ben hocanın Rosier’den vaz geçeceğini düşünmüyorum iyi bir oyuncu. Ancak Ghezzallı bir Rosier ile Ghezzal’sız bir Rosier çok fark ediyor. Antalya kampında Tayfur Bingöl’ün performansı şenol hocanın elini rahatlatacak. Ama baktığınız zaman savunmada hala sıkıntı var mı? Evet var. Masuaku’nun durumu net değil, aldığımız duyumlar gideceği yönünde. 

Saiss sakatlığını bile bile lades yaptı. İşin öbür tarafı dışardan baktığın zaman Saiss’in yaptığını herkes yapardı. Bu arada Saiss yok diye Beşiktaş’ın yandık bittik kül olduk diyecek hali de yok.