Müslüm Gülhan;
Trabzonspor adına yeni başkan, arayışlar, teknik direktör yokluğu gibi sorunların sahaya yansımaması mümkün değildi. Neticede futbolcularda bir belirsizlik içindeler. Kenardaki teknik direktör geçici bir isim olduğu için sadece anlık düşünüp, anlık çözümler ve ne olursa olsun mağlup olmamak üzere her şeyini kurguluyor.

Beşiktaş’ta şöyle bir fark vardı, Hadziahmetovic oynamadığı için Gedson Fernandez ve Salih iki altı numara gibi kaldı. Önlerinde Ghezzal, Maxim ve Redmond konuldu ve onların önünde de Aboubakar.

Hadziahmetovic oynadığı zaman sekiz gibi görünsede altı numara oynayarak, topu çok iyi kullanıyor. Orada verimli oynayınca Gedson ve Salih öne çıkarak Aboubakar’ın kutu içindeki yardımcıları oluyordu ve oradan Beşiktaş çok sonuç alıyordu.

Gedson ve Salih arkaya çekilip, Maxim öne gelince Ghezzal, Maxim ve Redmond Aboubakar’sız oynadılar. Aboubakar’a hiç pas veremediler. 

Beşiktaş’ın Aboubakar’sız oynaması Beşiktaş’ın gol atamaması demektir.

İkinci yarı Welinton alıp, Saiss’i altıya çıkarıp Fernandez ve Salih’i öne çıkartsa idi ve Aboubakar’ı bu ikili destekleyeceği için kenarlardan gelecek katkı ile beraber daha farklı bir oyun olabilirdi.

Beşiktaş’ın sorun yaşaması neden olan en büyük hata burada idi.

Saiss ne kadar kaliteli oyuncu olduğunu ortaya koydu. Yedek kulübesinde oturtması bunlar Şenol Güneş’in zaafları…

N’Koudou ve Muleka bu ikili sezon başında onbir oynarken Dele Alli ve Redmond’u uçaktan indirdiniz Cuma günü, Cumartesi maça çıkarttınız. Bu ikiliyide kulübeye aldınız, ondan sonrada oynatmadınız. Ondan sonra satış listelerine koydunuz, satmaya çalıştınız, söylentiler çıkarttınız ve bu oyuncularda oyuna girdiği zaman katkı vermiyor diyorsunuz. Böyle bir şey olabilir mi?

N’Koudou Atletico maçında gol attığı için burada oyuna alıyorsunuz. Neden? Seyircinin tepkisini çekmemek için politik düşünüyorsunuz. Bu konularda çok kurnazdır Şenol Güneş…