Beşiktaş muhabiri, futbol yorumcusu Ogün Şahinoğlu, A Spor’da Beşiktaş gündemini değerlendirdi.

İşte Ogün Şahinoğlu'nun açıklamaları:

"Beşiktaşlılar Westerlo maçından çok memnun ayrılmamışlardır. Maçın ilk yarısı çok dengeli, iki tarafın pozisyonları cılız ve heyecan verici değildi. İkinci yarıda yine benzer şekilde ilerliyordu ki, ilk yarıdaki Westerlo ile ikinci yarıdaki sahadaki Westerlo takımları apayrı takımlardı, tamamı değişen oyunculardı.

Maçın başından itibaren Beşiktaş’ın akınları üçüncü bölgede sonlandırılamayan hücumlardı. Son 15 dakikaya kadar Beşiktaş önemli bir gelişme yakalayamadı. Bir önceki hazırlık maçında daha verimli bir takım vardı sahada.

Dünkü maçta Muleka ve Cenk’in olmaması büyük bir etken tabiki.

Dele Alli kamp döneminde penaltı kaçırmıştı, morali bozuktu. Dün oyundan alındı, yine morali bozuktu. Çalışıyor ve karşılığını almaya çalışıyor. Dün denemeler yaptı, şutlar çekti ama ağları bulamadı. Belki bu hazırlık maçlarında gol veya goller atsa daha da moral kazanmış olacak.

Çalışma temposu çok iyi, takip edenlerin hemfikir olduğu bir konu. Eski Dele Alli’ye doğru bir dönüş için Şenol Güneş’in gelmesiyle birlikte olumlu sinyaller var ama yeterli değil.

Saiss’in sakatlığının şu anki durumundan ilerlemesi korkusu var, bu durumdan dolayı Beşiktaş Fas milli takım doktorlarından raporları istedi. Bu raporlardan sonra Saiss'in durumu belli olacak, belki burada 4-5 hafta olmayacak.

Beşiktaş’ta ara transfer dönemine hâlâ vakit olduğu için yönetim acele etmiyor. Acele edilmeyen konulardan birisi stoper, diğeri kanat  ama sol bek ve 6 numara için önceden konuştuklarımız aynı. Mesela Masuaku’dan Şenol Güneş an itibariyle bile memnun değil, muhtemelen devre arası ilk konuşulan konu sol bek ve 6 numara pozisyonu. Josef De Souza hâlâ sahalara dönmedi. Atiba döndü ama orada ihtiyaç olabilir. Stoper konusunda Saiss’in sakatlık durumu belirleyici olacaktır."