Önder Özen ve Metin Tekin Beşiktaş gündemini değerlendirdiler.

Metin Tekin;
Ben o anlamda hâlâ korkuyorum maçın İstanbul'da olmasına rağmen, iç sahada olmasın arağmen Beşiktaş'ın bana ilk maçtaki oyunu öyle veriyor. Lucscu deneyimli hâlâ orada kalışı, tabi ki çok gücünden zayıflamış bir Dinamo Kiev var kabul ediyorum ama bir oyun anlayışı, oyun hâlâ onları ayakta tutuyor bir şekilde. Çok üstünlükle Beşiktaş kazanmadı, aynı Galatasaray olduğu gibi dediğim gibi Dinamo Kiev'in de kazanacağı, Beşiktaş'ın da kazanacağı iki tarafa da gidip, gelen sonrasında Beşiktaş'ın kazandığı maç oldu. İstanbul'a ne taşırsın ilk maçtan?
%49 Dinamo Kiev, %51 Beşiktaş
2 şut Dinamo Kiev, 11 şut Beşiktaş
7 isabetli şut Dinamo Kiev, 7 isabetli şut Beşiktaş
Direkten dönen şut 0-0
4 köşe vuruşu Dinamo Kiev,  köşe vuruşu Beşiktaş

o kadar yakın ki bilgiler...

Önder Özen;

Maç öncesindedenilse ki Dinamo Kiev Beşiktaş karşılaşacak, Beşiktaş kazanacak ve istatistiklerde böyle çıkacak..

Harika. Tek kelimeyle harika.

Oyun, oyuncu öne çıkan oyuncular genel oyun ve skor bağlamında değerlendirmek istedim ve zaten skoruda söyledik. Skor olarak Beşiktaş bence en iyisini aldı.

Birde golün son dakikada gelmiş olması ayrı bir hava kattı maça deplasmanda galibiyetle dönmüş oldun.  İçeride dolu tribünler önünde Beşiktaş'ın ben Dinamo Kiev'e şans tanıyacağını düşünmüyorum. Oyun olarak Dinamo Kiev ile oynamak zor. Kadrosu ne kadar erozyona uğrarsa uğrasın başında çok deneyimli ve sıkı takımlar yapan Lucescu var. Böyle eşleşmeleri çok başarılı oynatan Lucescu var. Bu şartlar altında Beşiktaş en iyisini yaptı bana sorarsanız.

Metin Tekin;
Lucescu takımlarının dağıldığı maçı hatırlamıyorum, mağlup olduğu maçı tabi ki hatırlıyorum ama dağıldığı maçı hatırlamıyorum. 

Önder Özen;
Beşiktaş'ın başında olduğu dönemden hatırlayalım. Beşiktaş'ın Avrupa'da en sıkı olduğu dönem Lucescu dönemleriydi. Sıkı takımdı...

Londra'da Chelsea'yi yendi 2-0..

Oyun olarak oyun gayet kabul edilebilir oyun Beşiktaş için. Skor harikulade, öne çıkan oyuncuları var. Aboubakar'ın gol atmış olması, güzel de gol. Amir'in Colley'e ikinci asisti. Colley'in d ebir skor tehditi olmuş olması, Bahtiyar'ın da gelir gelmez hemen hesabı açmış olması nefis Beşiktaş için...