Beşiktaş – Kayserispor maçı Salih Uçan’dan çok haklı bir açıklama geldi. Ne demiş Salih Uçan bir bakalım:   Geçen seneye göre zeminimiz giderek kötüye gidiyor. Buradan söylemiş olayım. Ona dikkat etmek lazım”

Beşiktaş resmi hesabından da konuyla ilgili bir açıklama geldi ve sorunun farkında olduklarını, zeminin daha iyi gideceğini belirtti.

Burada esas vurgulamak istediğim nokta, futbolun en önemli paydaşı futbolcuların, direkt sağlıklarını tehdit eden zemin konusunda daha fazla konuşmaları gerektiği. Bunu bir örnek olarak paylaştım.

Beşiktaş stadından çok daha kötü zeminler. Futbolcular, profesyonel insanlar ve bu işten para kazanıyorlar. Onlar için sağlık en önemli şeylerden biri, belki de en önemlisi. Ama biz her sene birçok statta hem onların sağlıklarını riske atıyoruz hem de bu futbolculara yatırım yapan kulüpler kendi ayaklarına sıkmış oluyorlar.

Bunun konser veren bir sanatçının konser verdiği alanda kurulan sahnenin bozuk, kaygan ve yıkılabilir olmasından ya da bir şirkette herhangi bir alanda çalışan insanın binasının her an yıkılabilecek olmasından pek bir farkı yok.

Zemin işini neden çözemiyoruz bilmemekle beraber, 2023 senesinden bunun yaşanmasına anlam veremiyorum. Bu sene güçlü bir kadro ve iddialı bir teknik adamla başlayan Rize’nin sahası her şeyi anlatıyor aslında.

Birçok statta durum böyle, play-off mu olsun, Kuntz’dan sonra kim gelsin tartışmalarından önce bunu çözmemiz gerekirken, manasız demesek de pastanın kreması şeylerle uğraşıyoruz.

Engin SAYDAM / Fanatik