Salih Uçan'ın sözleri şu şekilde;

Özellikle Beşiktaş’la anlaştıktan sonra geçen seneki dönem yani ben Alanyaspor’dan Beşiktaş’a gelirken gerçekten hem fiziksel hem mental kendimi çok iyi zannediyordum. Geçen sezon başladıktan sonra çok şansızlığım oldu, sezon başında antreman kaçırdım devamında hastalıklar geçirdim, hastanede kaldım, inanılmaz bir antreman kaçırdığım dönemler oldu o yüzden geçen sene fiziksel olarak durumumu iyi seviyeye getiremedim çünkü takım antremanlarındanda çok uzak kaldım ve hastanede kaldığım zamanlardada kilo kaybına uğradım ve inanılmaz düştüm ikinci yarı Başakşehir’ede geçtiğimde de Emre hocayada ben bunu söyledim. Sadece maç eksiğim değil antreman eksiğim olduğunuda söylemiştim. Zaten sonlara doğruda oynamaya başladım ama yaz tatilinde yaklaşık bir ay tatil vardı kendime şunu söyledim yanımda birlikte çalıştığım fizyoterapistimde var Akın Şahinbay onunla birlikte dedim ki!

'KENDİMİ DETOKS KAMPINA ALDIM'

Bu seneyi unutuyoruz, gelecek sene benim için çok önemli. Geçen sezon bittikten sonra önce bir iki hafta tatil yaptım sonra yaklaşık iki hafta boyunca kendimi detoks kampına aldım sonra bireysel antremanlara başladım zaten kulüptende bana sezon öncesi antreman programı göndermişlerdi hem o programlara uydum hemde kendim hergün bireysel antremana çıktım.

'GEÇEN SENE ÇOK ÜZÜLDÜM'

Çünkü geçen sene çok üzüldüm, arkadaşlarımda üzüldü ben kendimi biliyorum, ben o değildim onun üzerine bu senenin farklı olması gerekiyordu. Ben 2008’de U15 milli takımında da 6 numara oynuyordum ben bu sene 6 numaraya evrilmedim. Zamanında Fenerbahçe’de 6 numarayı geliştirerek formayı kazandım.

'GÜZEL BİR MAÇ OLACAK'

Biz son maçlara bakıldığında ya da sezon açılışından beri kendi sahamızda iyi oynadığımızı düşünüyoruz bende böyle takıma güveniyorum, gerçekten iyi başladık sezonada. İyi pres yapıyoruz çok fazla pozisyonda buluyoruz. Tabiki Fenerbahçe’ninde bir çıkışı var bence güzel bir maç olacak.

Genel olarak her yönümüz kuvvetli, kendi sahamızda oynadığımız maçlarda bence tempolu iyi oynuyoruz, şöyle gol atarız diyemiyorum belki duran toplardan atarız…