Sözcü TV’de "Ceza Sahası" isimli programa konuk olan Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Hasan Arat, başkanlık seçimi öncesinde açıklamar yaptı.

"Siz de projelerinizi açıklayın"

Arat, “Bir proje açıklıyoruz, diğer arkadaşlar aynı gün ‘Yok bu proje olmaz’ diyor. Ya arkadaş bekleyin… Siz de projelerinizi açıklayın. Ben o arkadaşa (Serdal Adalı) matruşkasın demedim. O sistemin içine girmesin dedim. As Başkan aday olacaktı ona ‘Sen bekle’ dediler. Plazadakiler dedi bunu. İnanın öyle, çok şaşırırsınız.

"Beşiktaş 61 milyon Euro'luk transfer yapmış bu sezon"

Bu seçimde herkes dikkatli olmalı. Divan başkanı tarafsız yönetmeli. Çünkü bu kongre çok kalabalık olacak. Emniyette dikkatli olmalı yoksa sıkıntı çıkar. Beşiktaş 61 milyon Euro'luk transfer yapmış bu sezon. Kendilerine ekonomistim diyenler vardı ya hani kendilerini ekonomist sananlar vardı… Çok kötü bu.

"Rıza hocayla tabii ki de devam edeceğiz"

Rıza hocanın 6 Ekim’de göreve gelmesi gerekirdi. Rıza hocayla tabii ki de devam edeceğiz. Neden etmeyelim? Beşiktaş’ta, Ümraniye’de çok büyük moral bozukluğu var. Bunu hemen toparlamamız lazım. Rıza hocaya çok büyük destek vermemiz lazım" dedi.

"Ronaldo, Talisca olmadan oynayamaz"

Talisca konusunda hata yapıldığını söyleyen Arat, "Talisca konusunda hata yapıldı. Telefonla konuştuklarını ve Beşiktaş’a gelmek istediğini söylediler. Talisca, Al Nassr’da hat trick yaptı ve Ronaldo, Talisca olmadan oynayamaz.

Paris Saint Germain ile 3 Aralık’ta geçerli olacak bir stratejik çalışma için prensip anlaşmasına vardık. Örneğin, oynatmak istedikleri oyuncuları kiralık olarak bize verecekler. Onların tek şartı ise, Şampiyonlar Ligi’nde olunduğunda futbolcularla müzakere edilecek" şeklinde konuştu.

"Salih ve Cenk’le masaya oturacağız"

Başkan olmaları halinde Salih Uçan ve Cenk Tosun'la masaya oturacaklarını söyleyen Arat, “Salih ve Cenk’le sözleşme yenileme konusunda başkan olursam masaya oturacağız. Türkiye’de kaç tane Cenk var? Kaç tane Salih var? Benim gönlüm takımda kalmalarından yana. Ben geldiğimde Beşiktaş’a barış gelir. Ben camiamı tanıyorum ya. Kimseden de icazet almadım bu arada” dedi.

"Beşiktaş’ın olimpiyatlarda hiç sporcusu yok"

Açıklamalarına devam eden Arat, "3 Aralık’taki ilk icraatimiz direkt futbola olacak. 3 puanlı sistemde Beşiktaş toparlayabilir. Ayrıca Euroleague hedefimizde var inşallah en kısa sürede o hayalimize de ulaşacağız. Beşiktaş’ın olimpiyatlarda hiç sporcusu yok. Hedefimiz 2028 senesinde kadın sporcularımızı olimpiyatlara yollamak. Ben böyle bir şey görmedim. 1 ayda hayatımda yaşamadığım şeyleri yaşadım. Beşiktaş’ta muazzam bir enerji var, umarım doğru kullanılır. Çocuklar, insanlar hep bana sevgi gösteriyorlar. Hakikaten çok şaşırdım.

"Umarım adil, hakkaniyetli bir seçim olur"

Başka kulübü tutupta Beşiktaş’ın kongresinde oy kullanmak isteyenler varsa sakın gelmesin. Biz bunları tespit ettik. Sakın gelmeyin sakın! Serdal Adalı’ya başarılar diliyorum. Beşiktaş Başkan Adayı olmak, seçime girmek çok zor bir harekettir ve cesurca bir durumdur. İşinizden, ailenizden, vaktinizden feragat ediyorsunuz ve zorlu bir göreve aday oluyorsunuz. Umarım adil, hakkaniyetli bir seçim olur” ifadelerini kullandı.