Gökmen Özcan, Vole'de Beşiktaş'taki son durumu değerlendirdi:

Gedson Fernandes'in oynamadığı iki mücadelede Şenol Güneş Chamberlain'i değerlendirdi. İstediği verimi alamadı sonrasında formasyon değişikliğine gitti çift forvet sistemine döndü. Bence bu pragmatik bir davranıştı ve karşılığını da aldığını görüyoruz.

Orta sahada Bahtiyar'ı oynattı tabiki benzer özellikte futbolcular değil ama eldeki kadrodan en kolay şekilde yapılabilecek, sonuca gidilecek bir tercihte bulundu. 

Lugano maçı öncesinde taktik kurguda belirleyici olacak şey Gedson Fernandes'in durumu olacak. Gedson ve Mert'in yokluğunu göreceğiz. Beşiktaş önceki senelerde kaybetse bile hırsı ile mücadelesiyle taraflı tarafsız herkesin tebriğini kazanan bir takımdı. 

2-0 kazandığı Kony amaçında beklentinin çok altında kaldı. Mücadele gücü düşük, maçın izlenme keyfini azaltan görüntü içindeydi.

Galibiyetle deplasmanda geri gidişi biraz toparladı ama burada Lugano mücadelesiyle  taraftraı önünde zlenen, beklenen görüntüyü ortaya koymak durumunda. Gedson oynasa da oynamasa da Beşiktaş kadroya baktığımızda Lugano'dan çok üstün özellikli futbolculara sahip Beşiktaş net şekilde favori. 

Gedson sözleşmesi yenilendi ama özellikle Almanya'dan ciddi ilglenmeler var. Devre arasında teklif gelirse şaşırmam. Cenk Tosun ile yapılan görüşmelerden bir şey çıkmadı. Cenk'in 2 milyo Euro isteği var. 

Yasal olarak Cenk Tosun 3 ay sonra başka bir takıma imza atabilir. Arabistan'dan teklif var özellikle Dubai'den ciddi yüksek teklifler var. Salih'te de durum aynı en az kazanan üç futbolcudan biri. Kontratının iyileştirilmesini bekliyor. Ocak ayına kadar bir gelişme kaydedilmez ise Salih sezon sonunda serbest olarak gitme hakkına sahip olacak. 

Onana'nın ilk olarak devre arasında ayrılmasını bekliyorum. Kiralık olarak büyük ihtimalle başka takıma gönderilmesini bekliyorum çünkü 109 dakika oynadı sadece ve bu 09 üzerinden çok yüklenildi. Bu eleştirilerde oyuncuyu etkilemiş olabilir ama Şenol Güneş'te  oynatmıyorsa o da performansından memnun depildir. Sonuçta antremanlarda oyuncuyu deniyor.