Demirtaş ve Tuğrul, Giresun deplasmanında Ghezzal'in dönüşünü ve Salih Uçan'ın sakatlığında Beşiktaş'ın alternatiflerini değerlendirdi.

İşte ikilinin açıklamaları:

"GHEZZAL BEŞİKTAŞ'TA ATAKLARIN UFKUNU AÇIYOR"

Ghezzal'în yolu çok gözlendi. Derbi kısır bir maçtı ama Ghezzal girince öyle olmadı. Bir oyuncu işin rengini değiştirebilir hissini verdi. Özellikle Beşiktaş hücumda etkili olamıyordu, çıkamıyordu ama Ghezzal devreye girince takımı taşıdı. Tekrardan Rosier devreye girdi, Weghorst devreye girdi, bir oyuncu işin rengini değiştirdi. Çok önemli oyuncu Beşiktaş için. Ghezzal Beşiktaş'ta atakların ufkunu açıyor. Bunun içerisinde oyun zekası da var, pas becerisi de var. Çok çok önemli bir adam. 

Valerien Ismael topla oyunda çok da ekleme yapamıyor Beşiktaş'a, olmuyor. Jorge Jesus için söylediğimizi Valerien Ismael için söyleyemiyoruz. Beşiktaş baskıda iyi bir takım, bu planı işlediğinde çoğu rakibe karşı sonuç alabilecek bir takım ama "al topu sen oyna, biz yerleştik, set oyunu oyna" denildiği anda Beşiktaş henüz ilerleyemedi. Hal böyle olunca oyuncuya bakıyorsun, o oyuncu da Ghezzal. Ghezzal tek başına sete yerleşmiş rakiplere karşı çözüm üretebilecek bir adam. Onun dönüşü çok önemli. Bir iddiam vardı, Weghorst'tan sonra Ghezzal en skorer dönemini yaşayabilir diye. Sakatlık dönemi girdi araya ama hala o iddiamı sürdürüyorum. Daha sık tabela bozacağını düşünüyorum.

"SALİH'İN YOKLUĞU FERAGAT ANLAMINA GELİYOR"

Orta sahada Salih'in yokluğunda çok seçenek yok. Salih orayı çok rahatlatmıştı, planları da yoktu aslında. Salih Uçan gelir, formayı alır, ilk 11'e rahat rahat girer planı yoktu. Onun bu çıkışı çok değerli oldu ama yokluğu da böyle sıkıntılar yaratıyor. Ersin konusunun çözülmesi iyi oldu. Zaten her türlü Türk oyuncu oynayacak da bundan sonra güvenilir bir kaleci olur Beşiktaş'ta. Ersin banko, Tayyip çok iyi bir çıkış yakaladı. Beşiktaş'ın çok içine sinmeyen bir bölgeydi ama Tayyip Fenerbahçe maçında "Ben yokluktan oynamıyorum, iyi oyuncuyum" mesajı verdi. Topla çıktı, defansif hamleleri iyi yaptı, mücadele etti. Beşiktaş'ın zaten 2 banko Türk oyuncusu var. Salih olmadığında başka yerlerde kalite biraz düşecek gibi. Weghorst yerine Cenk'i koyamıyorsun. Sol kanada delici koşu lazım. Ya sol bekten alacaksın, Umut Meraş ya da Tayfur. Tayfur'u hoca genelde orta sahada kullanıyor, orta sahada da olabilir. Salih Uçan gibi kullanamazsın ama enerjik orta saha olarak kullanırsın. Salih yokken Beşiktaş'ta bir feragat etme durumu var. Dele Alli ve Ghezzal'in bir arada oynaması takıma yaratıcılık katacaktır. Tayfur orta sahada Gedson ve Dele ile birlikte de kullanılabilir. Tayfur Beşiktaş'ta modern çağın Ekrem Dağ'ı oldu. Pancu da santrfor olarak gelip bütün mevkilerde oynamıştı. 

Duhuliye.com