Beşiktaş'ta başkan Hasan Arat, teknik direktör arayışlarını sürdürürken bir yandan da sportif direktörlük için görüşmelerde bulunuyor.

SPORTİF DİREKTÖR İÇİN DEVİN ÖZEK'LE YOĞUN TEMAS

Arat'ın bu mevki için en önemli adayı ise Bayer Leverkusen Futbol A Takım Direktör Yardımcısı Devin Özek... Özek ile temaslarını sıklaştıran Siyah-beyazlılar için sürecin olumlu gittiği öğrenildi. Özek'i göreve getirmeyi planlayan başkan Hasan Arat, teknik direktörlük için ise önceliği yabancı isimlere verirken Dortmund yardımcı antrenörü Nuri Şahin de yerli adaylarda öne çıkıyor. Sergen Yalçın'ın ise doğal aday olsa da bu yapılanmada görev alması zor gösteriliyor.

AYBABA'DAN SPORTİF DİREKTÖR RESTİ!

Beşiktaş'ın sportif direktör arayışının Futbol Takımları Koordinatörü Samet Aybaba'yı da rahatsız ettiği aktarıldı. Şu an Ümraniye'nin en yetkili ismi olan Aybaba'nın sportif direktör gelmesinin ardından durumu da merak konusu olacak. Gelişmeleri yakından takip eden Aybaba'nın böyle bir hamle karşısında "Sportif direktör varsa ben yokum" restini çekmeye hazırlandığı ve ayrılık kararını gündeme alacağı öğrenildi.

DUHULİYE DUYURMUŞTU: YÖNETİMDE İSTEMEYENLER VAR!

Duhuliye önceki gün Beşiktaş yönetiminde Samet Aybaba konusunda ciddi fikir ayrılıkları olduğunu duyurmuştu. Daha önce kulüp tarafından açıklanan transfer komitesine adı yazılmayan Samet Aybaba'nın, teknik adam ve sportif direktör sürecinde aktif olarak görev almadığı öğrenildi.

ÇALIMBAY'DAN SONRA AYBABA MI?

Beşiktaş'ta yeni yönetimin göreve gelmesinden kısa bir süre sonra teknik direktör Rıza Çalımbay ile yollar ayrılmıştı. Siyah-beyazlıların efsane ismi, ayrılıktan sonra sert açıklamalarda bulunurken yönetime ve Samet Aybaba'ya kırgın olduğunu söylemişti. Şimdi ayrılık sesleri Samet Aybaba için yükselirken tecrübeli hocanın böyle bir kararın ardından yapacağı hamleler merak konusu oldu.

Duhuliye.com ÖZEL HABER