Samet Aybaba, bir Fransız ekibi tarafından 8 kez gözlemci gönderilen ancak son anda yerine başka bir isim alınan kalecileriyle ilgili konuştu.

Aybaba, "Gitmek isterse kal demeyiz" dedi.

Adı sık sık transfer dedikodularıyla anılan Ersin Destanoğlu için Kontraspor'a açıklamalarda bulunan Samet Aybaba, genç eldiven hakkında 'Eğer bir futbolcu takımdan ayrılmak istiyorsa biz o futbolcuyu tutmayız' ifadelerini kullandı.

Daha önce Rennes, Lyon ve Nice ile adı anılmasına rağmen Beşiktaş'ın 10 milyon euro bonservis bedeli istediği için transferi gerçekleşmeyen Ersin Destanoğlu'nun siyah beyazlı takımdan ayrılmak istediği iddia edildi.

ERSİN DESTANOĞLU MERT'İN ARKASINDA KALDIĞI İÇİN MUTSUZ

Son iki sezondur Süper Lig'de sadece 20 maça çıkan 23 yaşındaki eldivenin Mert Günok'un arkasında kaldığı için huzursuz olduğu kaydedilirken, oyuncunun yönetime 'sürekli 11'de oynayabileceğim bir takıma gitmek istiyorum' dediği belirtildi.

Ersin için tam 8 ayrı scout gönderen ve hemen hemen bütün scoutlardan tam not alan milli kalecinin transferinde bir hayli istekli olan Nice, Marcin Bulka ile '1' numaralı sorununu çözdüğü görülürken, Ersin'in şu an için Fransa defterinin kapandığı aktarıldı.

AYBABA: GİTMEK İSTERSE KAL DEMEYİZ

Ersin Destanoğlu'nun transfer dedikoduları hakkında Kontraspor'a çok önemli açıklamalarda Futbol Takımları Genel Koordinatörü Samet Aybaba genç yetenek için 'Gitmek isteyeni tutamayız, bir futbolcu bize gelip ben düzenli olarak oynayacağım bir takıma gitmek istiyorum derse biz o futbolcuyu tutmayız, o arkadaşımıza gitmesi için yardımcı bile oluruz' ifadelerini kullandı.