Beşiktaş'tan yapılan açıklamada; 

"Transfer komitemiz İkinci Başkanımız Hüseyin Yücel başkanlığında; Asbaşkanlarımız Mete Vardar ve Onur Göçmez, Sayman Üye, Finansman ve Anonim Şirketten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Kaan Şakul, Futbol Şube Sorumlumuz ve Futbolu Temsilen Basın Sözcümüz Feyyaz Uçar ve Kamu ile İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Burak Aslan'dan oluşacak olup, çalışmalarını Yönetim Kurulu Başkanımıza raporlayacaktır." ifadelerine yer verildi.

Göreve getirilen transfer komitesinde Futbol Şube Sorumlusu Samet Aybaba'nın isminin olmaması soru işaretleri yarattı. Samet Aybaba ile Fernando Santos'un görüş ayrılıkları yaşadığı, Aybaba'nın bu sebeple komite dışında kaldığı öne sürüldü.

Samet Aybaba hakkında ortaya atılan bu iddiaları; Aybaba'nın kardeşi, spor yorumcusu Adnan Aybaba, katıldığı televizyon programında değerlendirdi.

İşte Aybaba'nın açıklamaları:

"Başkan, Samet Hoca, Hüseyin Yücel Bey, bütün yöneticiler birlikte karar alıyorlar. Zaten Samet Hoca futbolun başındaki görevine devam ediyor. Aramalar taramalar yapıyor, altyapıyı yeniden planlıyor, dikkat ederseniz altyapıdan çok önemli genç oyuncular kazandırıyor. Yurt dışına gidiyor, sürekli maç izliyor. Bir elin nesi var, iki elin sesi var. Neticede raporu hoca sunacak, başkanla birlikte hep birlikte değerlendirecekler.

Hocayla Samet Aybaba sürekli istişare halindeler. Hoca da Samet Hoca'ya gidiyor, Samet Hoca da ona gidiyor, konuşuyorlar. Zaten Samet Hoca eşyalarını Ümraniye'ye taşıdı, orada kalıyor. Orada bir oda yapıldı kendisine, orada kalıyor. Kolay değil, bu yapılanma 1-2 yıl alacak iş. Samet Hoca rapor veriyor, başkan ve yönetim ekonomik olarak da karar veriyorlar. Samet Hoca görevinin başında..."

Duhuliye.com