İlhanMansız;

Beşiktaş’ın formda olabilmeden kazanabilmesi çok önemli. Derbi haftasına girdi ve kendi sahası, seyircisi önünde şampiyonluğun en güçlü adayı olan Galatasaray ile mücadele edecek eğer Galatasaray olası bir mağlubiyette Fenerbahçe tekrar ümitlenecek ve Beşiktaş’ta tabiki çok iyi başlamadığı bir sezonu almış olduğu derbi galibiyetleriyle belki kendi taraftarlarına affettirmiş olacak.

Türkiye’de şöyle bir algı var; şampiyon olamazsan dahi derbi galibiyetleri taraftarlar için her zaman şampiyonluktan daha önemli maçlar oluyor. Sezonda dört derbi galibiyeti alsan, şampiyon olmasanda taraftarı memnun ediyorsun. Ama Beşiktaş’ın oynadığı oyun S.O.S. veriyor.

Redmond’un son haftalarda yükselen bir performansı var. Sezon sonuna doğru form grafiğini yükselten futbolcular için acaba transfer olacak mı? Veya takımda kalması için mi birden el frenini indirip, form grafiğini yakalamaya çalışıyor sorusu sorulur ama Redmond Fenerbahçe maçında oyuna girdi ve inanılmaz oynadı ve o ivme ile sonraki maçlarda da sahada ağırlığını koymaya başladı. Benim için tek soru işareti Redmond’un sık sık pozisyon değiştirmesi gerekiyor, o anlamda belki istenilen performansı yakalayamadığını düşünüyorum.

Bir mevkiide daha çok oynatılırsa performansı çok daha iyi olacaktır.

Son haftalara girildi ve Beşiktaş ligi en iyi şekilde bitirmek zorunda. Şu an için ikincilik bitirebileceği en iyi durum olarak görünüyor, bunun içinde Galatasaray’ı yenerek kağıt üzerinde görünen galibiyet formunu perçinlemiş olacak.

Derbide kendi saha ve seyircisi önünde oynayacak takım Beşiktaş, sahaya istekli ve arzulu çıkacaktır. Galatasaray biraz daha temkinli, topu ayağında tutmaya çalışan, kontra ataklarla rakibini zorlamaya çalışacaktır. Beşiktaş baskılı oynayacak özellikle ikinci bölgede kaptığı toplarla ani ataklarla çıkış yaparak gol pozisyonu arayacaktır.

Yeni sezon öncesinde mutlaka Aboubakar’ın bir tane alternatifi olmalı. Ofansif anlamda orta sahaya gol katkısı yapan mutlaka bir oyuncu transferi gerçekleşmeli.