Kenan Başaran;
''Play-off meselesi bir kez daha futbolun Türkiye'de ne kadar kötü yönetildiğinin yeni bir göstergesi oldu. Bu ülkede kafa hep şu: Kervan yolda düzülür.
Oysa bugün deprem nedeniyle oluşan tabloda neler yapılması gerektiği çoktan talimatlarda tarif edilmesi gerekiyordu. Bu ülke doğal afetlerin sıkça yaşanma ihtimali olan bir coğrafyada. O yüzden selden depreme kadar oluşacak mücbir sebepler sonucunda futbol liglerinin nasıl tasarlanacağı talimatlarda yer almalıydı. Böyle olsa hiçbir tartışmaya çıkmayacak. Talimatlarda yazmadığı için de mevcut TFF yönetiminin dönemsel tutumuna göre değişiyor. Her döneme göre ayrı bir şerbet veriliyor.
Bu yüzden de adil olmayan durumlar ortaya çıkıyor ve bu da elbet kavgaya neden oluyor.
Bu sezon play-off oynansın mı? Bir kere dürüst olalım: Bu sorunun cevabını herkes tuttuğu takımın puan tablosundaki yerine göre verir. Bakın deprem nedeniyle yaşanan çekilmelerde bile bu tutum kendini gösterdi. Deprem bölgesi illerin zirvede yer alan takımları lige devam etti, küme düşme hattında olanlarsa çekildi! Bu çelişki her yerde var. 
Liderlik koltuğunda oturan ve şampiyonluk kokusu alan Galatasaraylı play-off istemez. Diğer şampiyonluk adaylarıysa ister. Bugün isteyen Fenerbahçe ve Beşiktaş, eğer lider olsaydı, bu defa onlar karşı çıkacaktı. Olay bu kadar basit. O yüzden TFF'nin bazı durumlarda nasıl hareket edileceğini kulüplerin ligdeki konumuna göre tartışma konusu yapmaması lazım. 
Olağanüstü bir durum ortaya çıktı. İki takım ligden çekildi. Haliyle yarışın dengesi bozuldu. Bu durumda bana göre en ideal çözüm şuydu: İki takımın tüm maçlarının oynanmamış kabul edilerek, sezon sonuna play-off konulmasıydı.''