"ALANYA'YA RAKİP FARKETMİYOR"

"Aslında hep söylüyorum futbol rakiple oynanır diye. Bugün de aynen öyle oldu. Rakibi İstanbulspor, Beşiktaş, Ümraniye olmuş fark etmiyor Alanyaspor için."

"KEYİF VEREN MAÇTI"

"Karagümrük'e pas işleyişi yerleştirdi Farioli, gittikten sonra Volkan Demirel'le de aynı kaldı. Pirlo biraz daha hücumcu bir takım yaptı. Farioli yönetiminde Alanyaspor büyük takımları yendi ve puan aldı. Bugün de Beşiktaş'a karşı yarattığı 5-6 pozisyon var. Keyif veren maçları izlettirir Alanyaspor işte böyle"

"ROSIER YOK 'EYVAH' DEMEDİK"

"Beşiktaş kadro zaafiyetine rağmen, bu kadro iyi kadro ama çok önemli oyuncuların olmadığı zaman zorlanabiliyor. Onlar kenardan girebilirdi bu maçta. Rosier 2 maç ceza aldı ama eyvah yok diyemezsiniz Tayfur olunca. 4 Türk oyuncuyla oynadı Beşiktaş ve iyi performanslar gördük"

"5'TE 5'LE YARIŞA ORTAK OLDULAR"

"5'te 5 yaptı Beşiktaş. Beşiktaş'ın Antalya maçı eksik ama şuanda Fenerbahçe ile 3, Galatasaray'la 7 puan farkı var. 5 maçta 15 puan olmasına rağmen böyle durum. Biraz sallansa, yani kopmuştu Beşiktaş yeniden geri geldi."

"TOP BEŞİKTAŞ'TAYKEN SORUN YOK AMA.."

"İlk yarıdaki 3-0'dan 3-3'lük maçta bir anda olmuştu 3-0. Alanyaspor'a karşı şiddetli presle başlayalım dedi Beşiktaş, önde basalım, bunlar sabırlı oynuyorlar dediler ve öyle de oldu. Ara pasta penaltı kazandırdı Cenk. Top Beşiktaş'tayken gözümüze hoş geldi oyun, top rakipteyken takım savunmasında sıkıntılar olduğu görüldü. Alanyaspor'un oyunundan da kaynaklandı tabii ki."

MERT'İN KRİTİK KURTARIŞLARI

"Beşiktaş'ın skor ne olursa olsun verilen pozisyonlar. 3-0'ken olunca kabul edebiliriz ama 0-0'ken olunca rahat olmuyor Beşiktaş adına. Şenol Güneş gelir gelmez kaleye tecrübeyi alalım dedi ve Mert'i koydu oraya. Sadece bugün değil çok kritik dakikalarda Mert kritik kurtarışlar yaptı. Skor 0-0, 1-0, 2-0 hepsinde kritik top çıkardı."

"DELE ALLI KIMILDADI"

"Saçma sapan birkaç ofsayt taktiği dışında kötü oynamadı savunma. Hamle için kenarda oyuncu kalması lazım Necip ve N'Koudou dışında. Dele Alli'nin oyundaki varlığının sebebi yarabbi şükür forvet arkasına koydu onu artık Şenol hoca. İkinci yarıda yorulmuştur artık tabii ama kımıldadığını gördük"

"ŞAMPİYONLUK ŞANSINI YÜZDE 10 GÖRÜYORDUM"

"Beşiktaş'ın şampiyonluk şansını %10 olarak görüyordum ama bu 5 maçlık seriden sonra daha fazla olarak görüyorum. Yönetimin transferi zorlayacağını düşünüyorum. Transfer de açık olduğu için Beşiktaş'ın daha da yükselebileceğini düşünüyorum"

"7 HAFTA ÖNCE YAN YANA GELEMEZLERDİ"

"Dünya Kupası'ndan sonra değişen performanslar var. Fenerbahçe geriye gitti, Galatasaray ve Beşiktaş yukarı çıktı. Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı 7 hafta önce yanyana getiremiyorduk."

"GUARDIOLACILAR VE DİREKT OYNAMAK İSTEYENLER"

"Alanyaspor çok olgun ve iyi pozisyonlar buldular. En çok pozisyona giren ilk 3 takımdan biri Alanyaspor. Türkiye ligi için Farioli'nin oyununu diretmesi başarılı olabilir. Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olabilmenniz için Alanyaspor gibi ama daha kaliteli oyuncularla oynamanız lazım. Bir Guardiolacılar var, Başakşehir - Trabzonspor gibi, bir de hızlı oynamaya çalışan direkt oynamaya çalışanlar var Fenerbahçe - Galatasaray gibi. Bu, hocaya göre değişebilir."

"TAYFUR, FERDİ KADIOĞLU'NA BENZİYOR"

"Hala beklentilerimin altında Tayfur. Her yerde oynayabiliyor Tayfur ve Ferdi Kadıoğlu'na benziyor çok mevkiide oynayabildiği için. Önde de oynayabilir. 8+3 joker oyuncularla daha önem kazanıyor. Durum böyle olunca Necip gibi kaliteli insanlar Beşiktaş'ta kalıyor. Tayfur da çok önemli bir kulübe geldi."

"KALİTESİYLE DEVRE DIŞI BIRAKTILAR"

"Beşiktaş, Alanyaspor'un oyununu avantaj yakaladı. Tecrubeli Cenk'le, Mert'le, çok koşan oyuncularıyla daha kısa söylemek gerekirse kalitesiyle Alanyaspor'un devre dışı bıraktılar"

Duhuliye.com