''Cenk’in bugün basında çıkan, ''Türkiye’nin en iyi golcüleri Beşiktaş’ta'' söylemine kısmen katılıyorum, Cenk de çok kaliteli bir golcü, Aboubakar da çok kaliteli bir golcü, daha evvel kalitelerini ispatlamış  oyuncular. Ben Gaziantepspordan beri Cenk’i çok beğenen biriyim, ciddi sakatlıklar yaşamasaydı ülkeye geri dönmezdi diye düşünüyorum.

En iyi golcü, en kaliteli kaliteli golcü mü bilmiyorum ama sayılara bakarsak Fenerbahçe'deki golcüler daha ağır basıyor. Verimli golcüler Fenerbahçe de. Tabi başka bir taraftan bakarsak en verimli futbolcuları taraftarından ıslıklanıyor. Oyuncu bazında bakacak olursak bundan birkaç hafta önce şampiyonluk yarışından, uzakta kaldığında Beşiktaş, şunu ifade etmeye çalıştım, hala da aynı fikirdeyim. Bu farkın çok kolay kapanacak kanısında değilim, ama şu var ,yeni sezona geçerken bu takımın bir omurgası olacak, gelecek sezon da da önemli rol sahibi olacak, belki üzerine inşa edilecek bir oyuncu gurubu var. Bu oyuncu gurubunu yıpratmadan yeni sezona götürmek lazım. O yüzden mesela Fenerbahçe galibiyeti olağanüstü bir moral kaynağı, eğer kaybedilseydi Fenerbahçe’nin gördüğü tepkileri Beşiktaş’taki oyuncular görecekti. Ve bu oyuncular yıpranacaktı, belki bazıları tepki görmeye başlayacaktı, taraftar ilk iç saha maçında tepki gösterecekti. Bu oyuncuları ne kadar az yıpratırsanız, özellikle gelecek sezon için üzerine inşa edeceğiniz oyuncular için söylüyorum, o kadar iyi gidebilirsiniz demiştim, bu bağlamda Şenol hoca bunu derbide çok iyi yaptı.

Bundan sonrası için şampiyon olma meselesi, Beşiktaş’ta matematiksel olarak şans devam ederken herkesin inanması çok doğaldır, ama ben biraz zor olarak görüyorum bu geri dönüşü. Sadece senin performansına bağlı değil, iki rakibinin de puan kaybetmesi gerekiyor, birebir oynayacağın bir Galatasaray mücadelesi var, ama yine de puan farkı tek maçlık bir puan farkı değil, o yüzden farklı şeylerin olması gerekiyor.

Şampiyon olunmasa dahi, yıpranmadan gidilmesi gerekiyor kalan yolu. Hep bitirdiğinn şekilde anılırsın ya, sezonun geri kalan kısmı ki, transfer dönemi ve yeni sezon başlangıcı için sağlıklı birzemin oluşsun. Çok geniş bir kadrosu yok Beşiktaş’ın, Şenol hoca elindeki oyuncularından yeteri kadar verim almayı başardı, sırf Mert Günok'un performansı, sırf Cenk Tosun'un performansı, Şenol hocanın etkisini anlatmaya yeter diye düşünüyorum.