İşte Serkan Akkoyun'un açıklamaları:

"Beşiktaş, Valerien Ismael sonrasında Şenol Güneş’e görev verdikten sonra bir kere fikir değişikliğine gitmişti. Bu fikir değişikliğinin de sancılı olacağını hepimiz biliyorduk çünkü farklı bir oyun için kurulmuş takımla şimdi başka bir oyun oynanmaya çalışılacak. Şenol Güneş bunu oynatmaya çalışacak.

Bu süreçten aldığımızda Galatasaray derbisi dışında ciddi bir kayıp yok, tabi ki arada beraberlikler var, güçlü oyun yok, bu da insanları çok memnun eder mi? Keyif verir mi? Orası ayrı ama günü sonunda puan tablosunda ikinci sıradaki Fenerbahçe ile arasındaki puan farkını üçe, en kötü ihtimalle altıya indirmiş oldu.

Ligin ikinci bölümüne yeni başlamamız ve transfer döneminin de başlamış olmasına denk gelmişi biraz daha umutlandırıyor Beşiktaş’ı.

Oyun keyifli değil ama bu keyifsiz ortamda sonuç alınması çok değerli.

Bununla beraber Kayserispor maçında şunu gördük, Beşiktaş’ın oynamaya daha yatkın olacağı oyun var. Bu Beşiktaş kadrosuna baktığımızda, bu Beşiktaş takımı çok pas yapamaz, bu Beşiktaş takımı çok geriden çıkıp pasla hücum yapamaz ki zaten bu maçta da gördük  214 isabetli pas ile oynadı, ilk yarıda bu 86 idi ama skor tabelası Beşiktaş’ın lehineydi ve maç da bu şekilde sonuçlandı.

Oyun içerisinde bu yapıyı korumaları, buna yönelik oynamaları, planlı olarak yapmaları ki Şenol Güneş maç sonunda yaptığı açıklamalarda hem zemin, hem rakibe göre bir plan yaptık dedi. Evet bu keyif vermiyor ama günün sonunda da ihtiyacı olanı karşılıyor, eldeki malzemeyle alınabilecek sonucu alıyor Beşiktaş.

Bunun üzerine bir de Aboubakar’ı eklediğimiz zaman ne diyebiliriz buna; Aboubakar bir kere size hem yedek kulübesini güçlendiren bir hamle oldu çünkü Cenk, Muleka, Aboubakar ile beraber orayı döndürebiliyorsunuz, Aboubakar’ı 11 başlatsanız Cenk yedek kalıyor, Cenk oynasa Aboubakar'la birlikte iki tane güçlü silahınız oluyor. Aynı zamanda bu oyuna hem çok fazla pas yapmadan, baskıyla hızlı hücuma inmeyle eliniz güçlendi hem de iki orta saha, bir kenar transferiyle pas oyunu da yapmak istediğinizde ona da sırtı dönük bağlantıda ceza sahası içinde uyum sağlayabiliyor.

Aboubakar’ın da katılımıyla Beşiktaş oynaması gereken oyunu oynayıp aynı zamanda skor alırken bir yerde yarışa da tutunuyor. Belki Aboubakar transferiyle şampiyonluk tekrar dillendirilmeye başladı diyebiliriz. Burada Şenol Güneş’in de mantıklı hamleleri var. 

Beşiktaş taraftarları bundan memnun mudur bilemem ama günün sonunda Beşiktaş en azından kendini yarışta tutuyor."