Hürser Tekinoktay;

Beşiktaş sportif açıdan kötü gidiyor. İnanılmaz bir şekilde hovardaca transferlere para harcanıyor ve çok daha dar kadro ile başarılı olmuş bir takımın bu denli bozulması büyük marifetti. Sergen Yalçın’ın üç kupalı takımının, 13-14 kişiyle yarıştığı takımının buraya gelmesi büyük marifetti. Beşiktaş’ın oradan para kazanıp, borcunu azaltması gerekirken dibe vurdu 2.6 milyar borç ile alınan kulüp şu an 7’li rakamlara doğru ilerliyor.

Kısacası Beşiktaş sportif ve ekonomik anlamda kötüye gidiyor.

Play-off ile benim karar vermen doğru deil ama söylemem gerekirse, futbol federasyonu içinde bunların yaptırılması adına sayın Ahmet Nur Çebi’nin çok büyük gücü var. Bir kere kendi başkanı yani Ahmet Nur Çebi’nin başkanı futbol federasyonunda ikinci başkan… Murat Aksu.

2010’da Murat Aksu başkan adayı olduğu zaman 2010’da listede Ahmet Nur Çebi yedek listede idi. Yani senin başkanın TFF’de ikinci başkan ve sen hâlâ bizden fikir almaya çalışıyorsun. Git Murat Aksu ile hallet bu işi…

Murat Aksu basit bir iş insanı veya siyaset insanı değil. Murat Aksu AkParti kurucularından babası Abdülkadir Aksu çok önemli bir bürokrat. Dolayısıyla TFF hepimiz biliyoruz yani siyaset istikâmet veriyor orayı kuruyor. Her tarafta olduğu gibi.

Şimdi siz Murat Aksu ile bu işleri yapamıyorsanız, burada bir sıkıntı var demektir. Elinizde gücünüz var ise bu işi halledeceksiniz. 

Türkiye’nin son 15 yılında manipülasyon üzerine yaşıyoruz. 2000’li yıllarda İMKB’de başlayan bu işler sonrasında siyaset ve spor ile tavan yapmış durumda.

Sosyal medya üzerinden etki yapmak için kulüp içinde ekipler kurulmadı mı? 2010’lu yılların başlarında Erdal Torunoğulları demedi mi biz para veriyoruz sosyal medyadaki insanlara yani yöneticiler kendi ceplerinden ödediler. Bu trol ekiplerini kuran, Türk sporunun başına bela eden kendileri. Şimdi ellerinde imkânları var tüm kanallara çıkıyorlar ve her şeyi söylüyorlar Mali Genel Kurula gidiyorsunuz söz hakkı vermiyorlar, verdikleri zamanda tam konuşacaksınız arkadan sözünüzü kesiyorlar. Öbür taraftan kendi şirketlerinde iş verdikleri kişilerle doldurdukları ön taraflardan sizin üzerinize kışkıtrıyorlar. 

BU şekilde bir kurduğunuz demokratik ortamdan gelin burada konuşun demekle olmaz. Biz Beşiktaşlılar, bizler çıkar her yerde konuşuruz.

Müslüm Gülhan;

Şöyle bir gerçekte var ne söylüyorlarsa tersini yapıyorlar, ne yapıyorlar ise tersini söylüyorlar yani tamamen algı üzerine çalışıyorlar. Trolcülerden şikayet ediyorlar ama en büyük trolcülere kendileri sahipler.

Bu kadar hata yapan başkanı her yerde eleştirir ve her yerde de konuşursun.

Çok ciddi şekilde hataları var. Yönetici olarak çok ciddi, büyük hatalar yaptı ve hâlâda yapmaya devam ediyor.

Bu yapılan hataları her Beşiktaşlı gündeme getirmekle ahlaki sorumluluğu var ve bunuda her yerde tartışmak zorunda. Tartışmadığı zaman o kişilerin Beşiktaşlılığı tartışılır. 


Hürser Tekinoktay;
Beşiktaş adına şu an yapılacak en önemli iş transferden, şampiyonluktan çok daha önemli olan Genel kurul yapısının değişmesidir.

Beşiktaş’ın önce kendi dinamiklerine dönmesi lazım. Beşiktaş halkın takımı ve halka dönmesi lazım. Fenerbahçe ve Galatasaray’ın yapısı belli Beşiktaş’ın mutlaka kendi yapısına dönmesi lazım öyle 300-500 kişinin seçtiği, aidatlarının başkaları tarafından yatırıldığı bir yapı Beşiktaş’a uymaz. Şimdi bu enlgellendi denildiği zaman, yapıldığı zaman bu arkadaşlar görevde idi, bakın bu da bir trollük.

Ahmet Nur Çebi’nin tesislerde odasına gidemiyorum sözünün arkasındaki gerçek “Umut Güner ile kavga ediyor ve onunla karşılaşmamak için, yanına gitmemek için çekiniliyor” gerçek bu çıksın konuşsun ve anlatsınlar bunları. Ben ikinci başkan isem ve altımdaki bir üye yönetici bana öyle konuşamaz. Bir hiyerarşi var ise ve buna rağmen siz bir mobinge uğruyorsanız, sizde bir problem var demektir.