Beşiktaş’ın Portekizli hocası ilk maçında üç puan almasını bildi. 90 dakika boyunca oldukça heyecanlı görüntü veren Santos, taraftarını galibiyet ile selamlamanın keyfini yaşadı. İlk yarısı durgun geçen maçta, goller ikinci yarıda geldi. Kartal attığının iki katını kaçırdı. Genç Semih, yine boş geçmedi. Rashica, ‘ben de varım’ dedi. Skoru Gedson belirledi. Konuk Karagümrük, varını yoğunu sahaya koysa da gol atmaya gücü yetmedi.

DONUP KALDILAR

Soğuk hava iki takımın da oyununu olumsuz etkiledi. İlk yarı boyunca ısınma turları gibiydi maç. Semih’in kişisel gayreti sonuca gitmeye yetmedi. Cenk üst direğe takıldı. Konuk ekip, kontra denemeleri yaptı, o kadar. Karagümrük’e kiralanan kaleci Emre, net pozisyonlarda tek başına direndi.

ÜÇ DAKİKADA İKİ GOL

Futbolun genel kuralı anında devreye girdi. Karagümrük baskı kurup gol kovaladı. Pozisyonlar bulup kaçırdı. Kartal, 62’de öne geçti. Salih’in savunmadan seken topunu takip eden Semih, Emre’nin kapadığı köşeden ağları buldu: 1-0. Genç oyuncu her maç üstüne koyarken, skora yaptığı direk etki ile taraftarını mest etti. Öne geçen Beşiktaş, üç dakika sonra Rashica’nın şık vuruşu ile maçı söküp aldı: 2-0. Kara kış gecesine rağmen maça koşan Siyah-Beyazlılar; takımlarına müthiş destek verdiler. Orta alanda, Amir’in sakatlığı boşluk yarattı, Salih ve Gedson, genç Demir Ege’ye yakın oynayıp, sorun çözen ayaklar oldular. Karagümrük gücü ölçüsünde, iyi niyetle mücadele etti. Skora gidemeseler de futbol adına ortaya güzel görüntü koymasını bildiler. Maçın genç hakemi, kartlarda tartışmalı kararlar verse de maç boyunca hiç eyyama kaçmadı. Futbol dolu gecede son sözü Rebic’in pasında Gedson söyledi: 3-0.

ORHAN YILDIRIM