Süper Lig'de art arda aldığı 3 yenilgi ile üçüncülük yarışında ağır darbe yiyen Beşiktaş'ta eleştirilerin odağında Fernando Santos var. Beşiktaş yönetiminde büyük çoğunluk Portekizli hoca ile yola devam edilmesine sıcak bakmıyor.

Fotomaç'ın haberine göre, 69 yaşındaki teknik adamın yerine daha genç bir ismin getirilmesi fikri her geçen gün ağırlık kazanıyor. Hatta yeni bir hoca adayı bile belirlendi: Edin Terzic. Borussia Dortmund ile sezon sonunda yolları ayrılacak olan 41 yaşındaki hoca, siyah beyazlıların ilk hedefi.

Edin Terzic, 2013 ile 2015 yılları arasında Beşiktaş'ta teknik direktör Slaven Bilic'in yardımcılığını yaptı. Türkiye'de çalıştığı dönemde özellikle rakip analizlerinde Hırvat çalıştırıcıya önemli katkı sunmuştu. Hırvat asıllı Alman hoca ile temasların başlaması planlanıyor. Slaven Bilic ile West Ham United'da görev yapan Terzic, 2018 yılında Borussia Dortmund'a geri döndü. Lucien Favre'ın yanında yardımcı olarak görev yapan genç çalıştırıcı sezon başında Borussia Dortmund'un teknik direktörlüğüne getirildi.