İlker Yağcıoğlu, Beşiktaş'ın 2-0 kazandığı İstanbulspor karşılaşmasının ardından yaptığı yorumda teknik direktör Fernando Santos'u hedef aldı. 'Hocada ışık göremiyorum' diyen Yağcıoğlu, şu ifadeleri kullandı.

'Yorumlaması çok zor bir maç. Bir tarafta küme düşmüş İstanbulspor. Diğer tarafta beşinci hocasını değiştirmiş Beşiktaş. Ve sezonu kötü götüren, sezonun kalan haftalarında önümüzdeki sezon için yapılanmaya gitmesi gereken bir Beşiktaş var.'

BEŞİKTAŞ'IN GENİNE AYKIRI

Oyuna bakarsak, Santos'un istediği oyunun Beşiktaş taraftarını mutlu edemeyeceğini görebiliriz. Topa çok talip olmadan, rakibe baskı yapmadan, ikinci bölgede beklemek Beşiktaş'ın genlerine aykırı bir oyun.

HOCADA IŞIK GÖREMİYORUM

Beşiktaş'ın bu oyunu değişir mi, seneye yapılacak transferlerle Beşiktaş bu oyunu bırakıp genetiğine geri döner mi şüpheliyim. Hocada öyle bir ışık göremiyorum.

SAVUNMA ŞAMPİYON YAPMAZ

Avrupa Şampiyonası'nda oynattığı oyunlar geliyor aklıma... Hoca çok savunmacı bir hoca. Önce işi garantiye alayım diyor. 'Ben maçı berabere götüreyim atarsam tamam' diyor. Bu turnuvada bir strateji olabilir. Geçerli de bir strateji olabilir. Yunanistan ve Portekiz böyle Avrupa şampiyonu oldu. Ama 3 puan aldığınız 38 haftalık maratonda savunma sizi şampiyon falan yapmaz.

BURADA TUHAFLIK VAR

Bu oyun nereye kadar böyle gider, ne kadar taraftar sabreder onu ileride göreceğiz. Savunma yapmak ya da oyunu ikinci bölgede kabul etmek oyun planın ama 20 kez de İstanbulspor ceza alanına gelmiş. Burada da bir tuhaflık var.

Savunma yapıyorsun ama rakip ceza sahana geliyor. Madem savunma yapıyorsun İstanbulspor senin ceza alanına 3 kez girsin. Bu tamam o zaman kabul ederim. Peki rakip biraz becerikli olsa ne olacak? Geldiler, geldiler orada beceri noksanlığından dolayı tehlike yaratamadılar.

SU OLSA ARADAN AKAMAZ

Pozisyonunu düzgün alırsın rakibi ceza alanına sokmazsın. Atletico Madrid bir savunma yapıyor 'su olsa aradan akamaz' oluyor. Sokmuyor ceza alanına. Savunma yapıyorsan en azından rakibi bu kadar kalene getirtme.''

Bu oyun derbiye yetecek mi yetmeyecek mi asıl konuşulması gereken bu. İstanbulspor'a karşı ölçü doğru değil asıl önemli olan derbi.

ÖZEL VE EKSTRA BİR İSİM'

Semih'i birkez daha tebrik ediyorum. Müthiş bir gol attı. Çok becerikli. Kısa alanda topu çekmesi, gol vuruşları bu özel ve ekstra bir oyuncu olduğunu gösteriyor.