Beşiktaş Teknik Direktörü Fernando Santos, Samsunspor karşılaşmasının ardından "istifa" söylemlerine yanıt verdi.

İşte Santos'un açıklamaları:

"Aslında ilk yarıda iyi oynadığımızı söyleyebilirim. Planlarımızı gerçekleştirdik. Golü de bulduk. 2-3 olabilirdi ilk yarıda ama olmadı. Bazı final paslarında bazı doğru kararlar alamadık. İlk yarı özelinde iyi oynadığımızı söyleyebilirim. İkinci yarıya da iyi başladık. İkinci golü bulmamız gerektiğini biliyorduk, fırsatlarımız oldu, değerlendiremedik. Belirli bir süreden sonra kapasitemizi yitirdik diyebilirim. Bunun sonucunda da golü yedik. Golden sonra reaksiyonumuz düşüktü. Yine bir beraberlik. Hepimiz mutsuzuz. Futbolda böyle olabiliyor."

"DENEDİK AMA OLMADI"

"Alex 65'te oyuna girdi. Tam o zamanlarda oyundan düştük bence. Biraz geri çekildiğimizi görünce Alex'i oyuna soktum. Onun hücum kalitesinden yararlanmak ve takımı daha çok öne itmesi için oyuna soktum. 5-6 dakika içinde golü yedik Alex girdikten sonra. 1-1'den sonra oyuncular çok denedi, çok uğraştı. Denedik, oyuncularım denedi ama olmadı. Yeterli şansları yaratamadık 1-1'den sonra"

İSTİFA TEZAHÜRATLARI

"O esnada Türkçe bilmediğim için o tezahüratların ne anlama geldiğini bilmiyorum. Ama bunlar sonuçlar kötü gidince olabiliyor, futbolun içinde var."

Beşiktaş Teknik Direktörü Fernando Santos "İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?" sorusuna, "İstifayı düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.

"İŞİMİ YAPTIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM"

"Geçen hafta net açıklamıştım proje anlamında gelme nedenimi. Yaptığım işe güveniyorum. Neler yaptığımı biliyorum. O yüzden herhangi bir istifa düşüncem yok. Ben buraya çalışmaya geldim, işimi yaptığımı düşünüyorum"

"KUPAYI KAZANACAĞIZ"

"Türkiye Kupası'nı kazanacağız. Kupa, ligden farklı bir kulvar. Kazanacağımıza yüzde yüz inanıyorum."

"OYUNUMUZ KÖTÜ DEĞİL"

"Sonuçlar kötü ama ben oyunumuzun kötü olduğunu düşünmüyorum. İlk yarıdaki oyun, bu sezonki en iyi ilk yarılarımızdan biriydi. Son 5 maçtır kötü sonuçlar alıyoruz ama bu 5 maçta kötü oynadığımızı düşünmüyorum."

"KUPA FİNALİNE KADAR BURADAYIM"

"Yönetim bana güvenirse, devam ederim. Ama çok şeyin değişmesi lazım. Çok büyük değişiklik lazım. Bunu da yapabileceğimi biliyorum. Sonuçlar kötü ama bu anlamda da bunu nasıl değiştirebileceğimizi, nasıl yapabileceğimizi biliyorum. Bunu yapabileceğime inanıyorum. Ben kupa finaline kadar buradayım. Kupayı alırsam, konuşuruz. Kupayı alamazsak daha farklı şeyler kendim de konuşurum"

Duhuliye.com