İşte ikilinin açıklamaları:

Metin Tekin; Son maç da 1-1, ne oldu hocam? Aynı, sıradan, sıradanlaşan Beşiktaş mıydı yine?

Önder Özen; Sıradanlaşmanın ötesine geçti, yeni bir noktaya getirdi. İstatistiklerde de var, Beşiktaş aldığı 4 toptan 1 tanesini rakibe atan yani aldığı her 4 toptan 1 tanesi ile rakibe kontratak şansı veren ekip haline geldi.

İlk devre biraz futbol oynadı, Semih golünü attı ama ikinci devre bu kadar geriye çekilmek kendi seyircisinin önünde bu kadar mahkum kalmak, kaderine razı gibi beklemek... Samsunspor akın akın gelirken onu çaresizce izliyor olmak hiç yakışmadı.

Metin Tekin; Ve burası Beşiktaş'ın arenası...

Önder Özen; Hoca da bir hoş seda bırakıp gitti diyemeyeceğim. Eminim iyi bir insandır, çok değerli bir spor insanıdır ama Beşiktaş ile doku uymadı gerçek bu. Beşiktaş'ta erime, çözülme devam ediyor.

Metin Tekin; Samet Aybaba'nın açıklamaları var. Patron olarak bakıyoruz Samet hocaya. Maç üzerinden değil de gelişmeler üzerinden konuşmak Beşiktaş'ın geleceği için çok önemli.

Santos ile yollar ayrılırken teşekkür edilir yollanır, öyle demiş. Peki Santos ile kim anlaştı? Uğur Meleke'nin matematiksel değerlendirmeleri vardı. Oynanan oyun belli ikinci hafta niye anlaştınız diye sordu. Peki siz bunu yönetirken bu argümanı hiç karşılaşmıyor musunuz? Bu düşünce hiç olmuyor mu? Gönderdik tamam da niye gönderdik diye soruyorum ve şimdi kimi seçeceksin? Bir diyelim seçemediniz başta Hasan Arat, Samet Aybaba ve Feyyaz Uçar futbolu yöneten bu üç isim duruyor tabi arkada başka isimler var. İlk teknik direktör seçiminiz başarısız oldu. Samet Aybaba'nın demeçleri var. Çok hak verdiğim gelecekle ilgili görüşleri oldu ama ifadelerine katılmadığımı söylemek isterim.

Samet Aybaba dedi ki; Sergen Yalçın ile şu an bir görüşme olmadı. Sergen Yalçın şu an bir takım çalıştırıyor. Bu durum etik olarak doğru olmaz. Santos gitmiş, Mayıs sonunda da kararımı vereceğim. Sergen Yalçın'la da konuşmuyorum, hangisini kullananayım?

Önder Özen; Ben Sergen Yalçın'ı kullanırım.

Metin Tekin; Sergen Yalçın'ı kullanacaksınız ama konuşmuyorsunuz Mayıs'ın 25'ini mi bekleyeceksiniz. Sergen Yalçın'ı istiyorum ama konuşmuyorum, ne yapacağım Mayıs 25'ine kadar? Ve Mayıs 25'de konuştum diyelim şartlar olmadı ve Sergen Yalçın kabul etmedi, tekrar yeni hoca arayışına mı gireceğim? Nasıl bu yolu yürüyor?

Önder Özen: Nasıl yürümediğini anlatayım. Bundesliga'da Xabi Alanso çok büyük çıkış yaptı devre arasında Real Madrid, Bayern Münih, Kloop olmayacağını söyledikten sonra da Liverpool hepsi teklif yaptı ve hepsi bizzat görüştüler. İki kulüp bizzat birisi de menajeri ile görüştü. Xabi Leverkusen ile de görüştü.

Bu ayıp değil, günah değil, etik anlamında da değerlendirilmez. 

Sergen Yalçın'ı ararsınız ve bir görüşme şansımız olabilir mi, ne dersin diye sorarsın. O şöyle diyebilir ya ahlaki olarak şu an doğru olmaz diyebilir, o böyle değerlendirebilir. O onun yanlışı veya doğrusu olur onu ayrı değerlendiririz.

Duhuliye.com