"U21 takımı çıksaydı"

Beşiktaş'ın bu akşamki performansını değerlendiren ilker Yağcıoğlu, "Beşiktaş adına 3 puan gecenin en güzel tarafı oldu. Belki de Tek iyi tarafı oldu. İlk devredeki oyun kabul edilemez. Beşiktaş böyle oynayamaz. Beşiktaş'ın U21 takımı çıksaydı daha baskılı oynardı." dedi.

"Santos'un ömrü yetmez"

Beşiktaş teknik direktörü Fernando Santos'u da değerlendiren ilker Yağcıoğlu, "Ligde 19. sıradaki takıma topu verdiniz, bunu açıklayamazsınız. Beşiktaş'ı böyle görmek beni üzüyor. Beşiktaş topa sahip olmalı, agresif olmalı, ama olmadı. İkinci yarıdaki oyun da kafi değil. Santos bu şekilde devam ederse ömrü yetmez. Bu oyun hiçbir yere götürmez." ifadelerini kullandı.

"İlk 45 dakikanın açıklaması yok"

Yağcıoğlu, Beşiktaş'ın oyun planını ise şu sözlerle değerlendirdi: "Elinde Musrati diye bir oyuncu var. Muçi var. Kaleye Yakın olunca etkili olacaksın ama hoca bunları hiç düşünmüyor. Maçı kazandım her şey doğru demek haklı değildir.
İlk 45 dakikanın açıklaması yok."

"Daha futbol konuşmam..."

İlker Yağcıoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti: "Fernando Santos, çıkın istediğiniz gibi oynayın dese, oyuncular böyle oynamaz! Oyuncular ileride baskı yapmazsa ben de bir daha futbol konuşmam."