Meler’in dün akşamki eleştirilecek yanı sarı kartlarında çok cimri davranması oldu. Çıkarttığı kartlarda hata yapmadı ama çıkartmadığı ve kendi hatalarından dolayı çıkartmak zorunda kaldığı kartlar epeyce fazlaydı

Maçın hakemi Halil Umut Meler’in dün en iyi yaptığı iş; sakin kalarak, atmosferin yükseldiği dakikalarda kontrolü elinden bırakmaması oldu. Oyuncuların kendisine olan tepkilerini görmezden gelmedi ve cezalandırdı. Ancak aynı hassasiyeti teknik adamlar için gösteremedi. Tabii ki teknik adamların maçı kartsız bitirmesine, 4. hakem Kadir Sağlam’ın gerekli uyarıları yapamaması ve hakemini bilgilendirmemesi de neden oldu.

Skoru etkileyen hata yok

Maçın tamamında herhangi bir ceza sahası pozisyonu yaşanmadı. Akılda kalan bir penaltı beklentisi yoktu. Akılda kalan bir kırmızı kart pozisyonu da yaşanmadı. Ancak Meler’in dün akşamki eleştirilecek yanı sarı kartlarında çok cimri davranması oldu. Galatasaraylılar'a çıkarttığı 3, Beşiktaşlılar'a çıkarttığı 4 sarı kartta da hata yaptı diyemem ama çıkartmadığı ve kendi hatalarından dolayı çıkartmak zorunda kaldığı sarı kartlar epeyce fazlaydı.

Weghorst'un dirseğini atladı

4’te Weghorst’un Nelson’un yüzüne gelen dirseğine, 9’da Barış’ın Gedson’u formasından çekmesine, 88’de Tayfur'un Rashica'ya faulüne, uzatma dakikalarında Nelson/Tayyip itişmesine mutlaka sarı kartlarını çıkartmalıydı.

73’te Mertens topu koluyla düzelterek önüne aldı. Sonrasında Redmond da Mertens’i düşürdü. Meler Mertens’in elle oynamasının yerine Redmond’un faulünü değerlendirince; itiraz eden Josef’e ve faulü yapan Redmond’a iki sarı kart çıktı. 

89'da Icardi, Gedson’a faul yapmadığı halde Meler faul düdüğü çalınca Oliveira’nın tepkisine sarı kart çıktı.

Deniz ÇOBAN / Fanatik