Son 2 gün artık Sicil Kurulu seçiminde  yavaş yavaş sona geldik.Öncelikle her 3 adaya ve kurdukları yönetime de başarılar dilerim.Kazanan kısa da olsa 2025 kadar en zor görevi üstlenecek..

Pazar günkü Seçimi sanki Beşiktaş başkanlık seçimi gibi görenler de var.Agresif tavırlar,yalan dolan twitler ile geçiyor. Bunun yanında sanki 2 aday kesin kazanacak gibi bir hava esiyor , ama 3 aday var. Bel altı vurmaya kadar bunları destekleyenler  geçiriyor.Bu seçimde kongre üyeleri bence 3 adayın da kurduğu CV leri kontrol etsin . Birilerinin yönlendirmesine göre hareket etmesin.Bu bir savaş değil biri kazanacak kazanana da her Beşiktaşlı köstek değil destek olmalı.Alacakları görevde başarılı olması onların başarısı olduğu kadar Beşiktaşın da menfaatine olacak.Çok fazla hırs yapmayalım. Bu süreçte komik birliktelikler de oluştu,bazen insan gördükçe yok artık diyor. Ama bunu da normal karşılamak lazım.

Genelde güçlü gibi görünenin yanında yer almayı, seçimi kaybetmeyi prestij kaybı gibi görenler de var.Bu kafa çok yanlış 24 senedir güçlü görünüp başa gelenlerin kulübü getirdikleri durum ortada.

Ders alma yerine aynı hatalara devam ediliyor.Bakın Rahmi Koç hariç artık sponsor bulmakta bile zorlanıyoruz bunda suçlu  aramaya gerek yok. İç savaşlar, başkanların benden olmayanları öteleştirmeleri camiayı bu duruma getirdi.Allah Rahmi Koç a uzun ömür versin.Yoksa bu kafa ile durumumuz  hiç parlak değil...

Tüm kongre üyelerini, tıpkı başkan ve yönetim kurulu seçimine verilen ehemmiyet  gibi, Seçim günü bahane üretmeden gelip  oy kullanmalarını bekliyorum .

Bu seçim niçin çok önemli? 

Sicil Kurulu, kulübe üyelik için başvuranların değerlendirilip, kulübe uygunluğunun tescillenmesi ile üyelik kabulünün yapıldığı mercidir. Bence her kulübün en önemli organıdır çünkü unutmayalım ki geleceğin yöneticileri bugün kabul edilen üyelerden seçilecek. Onceki yıllarda maalesef yaşadığımız şaibeli üye alımlarının kulübe verdiği zararları her dönem yaşıyoruz, dile getiriyoruz. Buna dur diyecek, hakkaniyetli bireylerden oluşan bir kurul Beşiktaşımız için hayırlı olacaktır.

Tüzükte konulan şartlar ortada , kurul başkanlarının ve yönetici adaylarının  CV leri ortada madem böyle bir uygulama yapıldı o zaman en iyi CV si olanı inceleyip seçelim. Zamanında sandıkları yönlendiren kişilere kızanlar, şimdi aynı şeyi kendileri yapıyorlar. Bu yol Beşiktaşlıların yolu ise bırakın, onlar en iyisini seçmesini bilirler. Seçimin kazananı kim olursa olsun,  Beşiktaşımız için hayırlı olacağına inanıyorum.