Beşiktaş'ın 3. golünü atan Semih Kılıçsoy ise tarihe geçerken, o takımdan genç golcüye transfer kancası atıldı.

İşte tarihi golü atan Semih Kılıçsoy'un gelişiminin perde arkası: Herkes tarafından övülse de beklediği fırsatları 17 yaşındaki forvete teknik direktör Şenol Güneş verdi.

Geçen sezon zaman zaman oyuncuya süre şansı tanıyan tecrübeli hoca, hazırlık kampında üstüne titredi. Antrenör Burak Yılmaz da onu özel olarak çalıştırdı.

BURAK YILMAZ: GOLÜNÜ ATACAKSIN ASLANIM

Deneyimli çalıştırıcı, genç yıldız yok. adayında büyük potansiyel görüp geçen sezon zaman zaman oynattı. Yurt dışı kampındaki hazırlık maçlarında aldığı süreyi arttırdı. Beşiktaş'ta yardımcı antrenörlük görevine getirilen Burak Yılmaz da Semih'in üzerine adeta titredi ve özel olarak çalıştırdı.

Yılmaz'ın Tirana maçında oyuna girerken genç forvete "Golünü atacaksın aslanım" dediği kaydedildi.

Takım içerisinde lakabı 'Agüero' olan Semih'in bundan sonraki süreçte sık sık forma şansı bulmaya devam edeceği belirtildi.

GEÇEN SEZONUN GOL KRALI

Kendine hayran bırakan 17 yaşındaki Semih Kılıçsoy, Beşiktaş U19'da 64 maçta 42 gole imzasını atarken 6 da asist gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz sezon 17 mücadelede 18 kez ağları havalandırarak krallık tacını giymeyi başardı. Bir önceki 2021-22'de ise 34 karşılaşmada 16 defa fileleri bulup başarılı bir dönem geçirmişti.

GENÇ GOLCÜYE GENK KANCASI

Beşiktaş'ın gelecek vadeden genç isimleri arasında yer alan Semin Kılıçsoy, Avrupa kulüplerinin scoutları tarafından da yakından takip ediliyor. Özellikle santrfor hattında sadece Toluwalase Arokodare'nin ayağına bakan Genk'in, Semih ile ciddi şekilde ilgilendiği öğrenildi. Ancak teknik direktör Şenol Güneş'in, A Takım'a kadar çıkardığı 17 yaşındaki oyuncuyu bırakmak gibi bir düşüncesi yok.

(Sabah)