Sezon başından beri birçok karşılaşmada kalesini gole kapatmaya zorlanan Beşiktaş, dün akşam İstanbulspor'u 2-0 yenip ligde üst üste dördüncü mücadelesinde de rakiplerine geçit vermedi. Ortaya konan futbol, beklentilerin altında kalsa da Fernando Santos, sistemini yavaş yavaş oturtmaya başladı. Portekizli hocanın takım toplantılarında söylediği ilk şey olan, "Öncelikle gol yemeyeceğiz" düşüncesi, takım tarafından benimsendi. Bundan sonrasında ise planlanan, oyuncuların maç içinde top kontrolünü artırması ve hücum hattındaki agresifliği ile dominasyonunu yükseltmesi olacak. Çünkü tecrübeli hocanın da istediği bu. Sanılanın aksine defansif görüntüden Santos da memnun değil.

Muci, sorunu bitirdi

Semih Kılıçsoy, her geçen maç kendi hayran kitlesini büyütmeye devam ediyor. İstanbulspor karşısında da yine yeteneği ve oyun zekasını sonuna kadar kullanıp şık bir gole imza attı. Gol vuruşu sırasında topa hem ayağı hem de beyniyle hükmettiğini hissettirdi. Semih'in kanattan santrfora geçmesi, performansını daha da artırdı. Fernando Santos'un ona istediği bölgede görev vermesi, özgüvenini daha da yükseltti. Öyle ki onun bu parıltısı, takımdaki özgüveni de yukarıya taşıdı. Semih'in üçüncü bölgede Cenk Tosun'la yakaladığı uyum, Ernest Muci'nin de etkisiyle Beşiktaş'ın hücumdaki dominasyonunu artırdı. Konyaspor maçında kalitesinin ön gösterimini sunan Muci, dün attığı klas golle Kartal'ın son dönemdeki en büyük eksiği olan skorer 10 numara sorununu ortadan kaldırdığını gösterdi.

Dengelerin değişeceği hafta...

Beşiktaş, çok kritik bir haftaya giriş yapıyor. Tüpraş Stadı'nda önce bir numaralı hedef olan Türkiye Kupası'nda Konya, ardından ligde belki de şampiyonluk yarışının gidişatını etkileyecek maçta Galatasaray konuk edilecek. Takımda form düşüklüğü ve bitiricilik sorunu olan birçok futbolcunun özellikle derbiyi dört gözle beklediğini söyleyeyim. Kartal, 2 maçta da taraftarı önünde güçlü futbolla kazanıp dengeleri değiştirmeyi hedefliyor. 

Gökmen Özcan | Fanatik