Ercan'ın açıklamaları..

'' Beşiktaş için bundan sonra Ligde bir değişiklik daha olur mu? Son sekiz hafta için olmaz diye düşünüyorum. Çünkü bir kupa var. Muhtemelen hoca için bu kriter olacak diye düşünüyorum. 
Beşiktaş takımı iki ön Libero ile de oynamaz. Bir de böyle bir gerçek var. Belki bu Santos'un takımı olabilir dört artı iki savunma. Önce emniyet sonra atarsam tamam olabilir. Yani bu sistem onun olabilir ama Beşiktaş taraftarının olamaz. Bundan sonra tribünler gerilecek. Seyirci sayısında büyük düşüş olacak.  Kupayı kazanırsa burada karar vermek lazım. Yani Beşiktaş yönetiminde çok değerli futbolun içinden gelen insanlar var. 
Yapacağı transferler bu oyun planının çehresini ne kadar değiştirir? Oraları iyi düşünmek lazım. Veya hoca ne kadar değişir.. yani hoca kendi kimliğinde şampiyon oldu... evet.. 2016'da da böyle oynattı. Portekiz'de 4+2 Ronaldo'ya özgürlük vardı atıyorlardı. Bir bir yeniyorlardı.''

BEŞİKTAŞ'IN SORUNLU BİR YABANCI OYUNCULAR GRUBU VAR..
Beşiktaş'ın çok sorunlu bir yabancı oyuncular grubu var. Duyduğum kadarıyla Performans alamadığı Türk oyuncularla ilgili transfer sürecini de durdurmuşlar.  Bu da sorunun devam ettiğini gösteriyor. 
Açıkçası zor bir süreç devam ediyor. 

 Kadro kalitesini arttırırlar mı? Hoca 3-4 diyor ama Beşiktaş'ın 3-4 tane oyuncudan daha çok oyuncuya ihtiyacı var. Hoca geldiğinde biraz sorumlu davrananlar son hafta sahada maalesef işi yine sorumsuzluğa  döktüler isim de verebilirim de şimdi vermeyelim. 

Beşiktaş hiçbir kazanım olmadığı bir seneye doğru gidiyor . Burada en kritik karar Hoca ile devam edilecek mi edilmeyecek mi? Eğer bu oyun devam ederse gelecek oyuncu da bu oyunun ve hocanın çehresini değiştirmezse gelecek sezonun başında çok kısazamanda bir değişiklik olabilir.''

'' Yeni sezon için sorulan soru şu... Fernando Santos'un eline iyi bir kadro verilirse acaba oyun çok farklı bir yere gider mi.?
Iyi kadro ile bizde de götürürüz.  Üst seviye hocaların elindeki kadrodan neler çıkarabileceği önemli. Bir ara onu becerdi... yaptı ilk geldiği zaman bir baktı üçlük dörtlük maçlar oldu... önce ben de takım savunmasını oturtayım ona göre bir anlayışı sergileyeyim dedi. Ondan sonra da olan oldu işte oyuncular değişti, sarı kart oldu, sakatlık oldu, müdafaa değişti..Herkes değişti.... devamlı forvet değişiyor mesela.

Sen üç dört oyuncu dersen sınıfta kalırsın. 

Yeni sezonda ne olacak? Nasıl transferler olacak? Bu sezon bitti. Senin elinde bir tane Türkiye Kupası var. Orada da bir 90 dakika oynayacaksın. Tabii önce yarı finalleri geçeceksin iki maç var. Finale kaldığını düşünelim Yani o şekilde gidelim... Kaldığı zaman bitti. Bir tek o gidişat var ama yeni sezondaki planlama nasıl olacak? Sen üç dört oyuncu dersen sınıfta kalırsın. Bunu yaparken bütçeniz nedir? Bir de önünüzde iki tane  ezeli rakibiniz var...Onlar almışlar, başını gidiyorlar.''