Yaşadığı süreç itibariyle seri galibiyete ihtiyacı olan Trabzonspor bu süreci Kasımpaşa maçıyla başlatıp, Beşiktaş maçıyla devam ettirdi.

Beşiktaş'ta ise durum farklıydı yenilmemesine rağmen var olan bir huzursuzluk söz konusuydu. Huzursuzluk genel anlamda yönetime karşı devam ederken diğer tarafa eleştirinin önüne Şenol Güneş geçiyordu.

Trabzonspor maçında özellikle ilk yarı çıkardığı 11 ile rakibinin galibiyetine imkân tanıyan Şenol Güneş sadece önemli bir maçı kaybetmemiş oldu, geleceğine dair eleştiri oklarını da kendisine doğru hazır hale getirtti.

Bu takımın en önemli silahı Aboubakar yedek iken Fas'ta depreme yaklanmış, travma içindeki Colley sahada vardı. Bugüne kadar önemli işler yapan Masuaku, Muleka keza yine yedek beklediler. Onlar yedek beklerken ilk yarıyı 2-0 önde kapatan, oyun iştahını elinden bırakmayan Trabzonspor fişi ilk yarı itibariyle çekti.

Beşiktaş önemli süreç içinde Belçika'da Brugge deplasmanına gidecek. Kupayı kazanma hedefine kilitlenmiş bir rakip karşısında dileriz Şenol Güneş kendini toparlar ve elindeki kadroyu iyi kullanarak sahada yerini alır eğer kötü bir sonuç olursa var olan mutsuzluğun hedefine yönetimin yanına Şenol Güneş'te eklenir.

Bundan sonrasını artık Şenol Güneş düşünsün çünkü bu maç ve sonucu bir iş kazası değil...

Mehmet Eyüp YARDIMCI / Fotospor