''Taraftar için elimizden geleni yapıyoruz''

Taraftarı mutlu etmek için ellerinden geleni yaptıklarını dile getiren Şenol Güneş, ''Beni en çok mutlu eden göreve geldiğim günden itibaren taraftarımızın verdiği destektir. Şu an bana ve takıma çok güveniyorlar. Bunlar güzel şeyler. Biz de onları mutlu etmek için elimizden geleni yapıyoruz'' dedi.

''Takım ruhunu kazandık''

Takım olarak ruhu kazandıklarını söyleyen Şenol Güneş, ''Takım olma yolunda çok önemli adımlar attık. Biz her maça kazanma arzusuyla çıkıyoruz. İyi bir takım olduğumuzu zaten biliyorum. Her oyuncu benim için çok değerli. Biz Ümraniye’de bir takım ruhu yakaladık ve ayağa kalktık. Bu özelliğimiz maçlarımıza pozitif yansıyor. Örnek vermek gerekirse 3’ü buluyoruz, 4’ü arıyoruz. 4’ü buluyoruz, 5’i arıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

''Hedefimiz ikincilik''

Sezonun geri kalan iki maçını kazanarak ligi ikinci sırada bitirmek istediklerini ifade eden Güneş, ''Başarımızın temelinde de zaten bu faktör yatıyor. Farkı açıyoruz ama zamana oynamıyoruz. Kazanma duygusu hep üst seviyede. Bu da beni çok mutlu ediyor. Her yönümüzle iyi bir ekibiz. Tabii ki önümüzde bir hedef var. İkinci olmak istiyoruz. Kalan iki maçımızı da kazanarak sezonu noktalamayı hedefliyoruz. Bunu başaracak gücümüz fazlasıyla var. Tabii ki rakibimizin maçları da bizi yakından ilgilendiriyor.'' dedi.

12 maçta 11 galibiyet

Beşiktaş, son haftalarda yaptığı çıkışla hedefini üst sıralara dikmişti. Güneş'in öğrencileri Süper Lig'de çıktıkları son 12 karşılaşmada 11 galibiyet alırken 1 beraberlik aldı. 12 maçta yenilgi yüzü görmeyen Kartal, Fenerbahçe ile puanını eşitleyerek üçüncü sıraya yerleşti.

milliyet