Süper Lig'de aranın başlamasıyla beraber herhalde bu süreçte en çok merak edilen takım Beşiktaş. 

Şenol Güneş tercihiyle gelen heyecanın Dünya Kupası sonrası devam etmesi elde edilecek başarılara bağlı. İlk göreve geldiği zaman bile Şenol hocanın üzerinde bu kadar stres ve baskı yoktu. 

Beşiktaş'ta herkes transfer beklese de Şenol Güneş, Antalya kampı sonrası oynanacak 3-4 maçın ardından karar verecek. Bu nedenle genç yetenekleri takip ediyor ve kampa 4 futbolcu götürecek. Akıllara madem gençler bu kadar önemli "Neden Serdar Saatçı (Braga/1.5 milyon Euro) ve Emirhan İlkhan (Torino/ 4.5 milyon Euro) gitti?" sorusu gelecek.

O günlerde Güneş olsaydı herhalde menajerler Ümraniye'de cirit atmaz ve bu gençler de Beşiktaş'ın bünyesinde kalırdı. 

Elin yabancı teknik direktörü Valerien İsmael hiçbir şeyi umursamadı. Bugün var, yarın yoktu ve nitekim paraları aldı gitti. Güneş için takımdaki birinci sorun; iletişim. Oyuncular arasındaki kopukluk. Bunu Antalya kampında tedavi etmeyi planlıyor. 

Mevcut kadroyu Güneş yapmadı. Eldeki malzemeyle neler olabileceğini Antalya kampı ve sonrasındaki maçlar belirleyecek. Ümraniye'ye hakim olan bir teknik kadro, başarı için bir basamak yukarı çıkabilir. 

Özetle Beşiktaş taraftarının beklentisi çok büyük ve Şenol Güneş de bunun farkında. Zaten başarısız olursa hoca da Ahmet Nur Çebi yönetimi de sancılı bir döneme girer.

Murat ÖZBOSTAN / Sabah