Önder Özen'in açıklamaları şu şekilde:

"Valerien Ismael’in başaramadığı şey; o oyun konusunda ısrarcı olmak, onunla devam etmek. Başkası olmaya çalıştı, kendi olmadı.

Müdahale geldi herhalde, nereden geldi bilemiyoruz. "Ben üçlü savunmanın uzmanıyım" demişti, ikna edemedi oyuncularını ki bazıları ikna olmamış gibi gözüküyordu, Rosier falan… Vazgeçti dörtlüye döndü. Esneklik iyidir ama kendiniz karar veriyorsanız. Sizin adınıza başkası karar vermeyecek.

Önce siz ikna olacaksınız, oyuncuyu ikna edeceksiniz, bu bir handikap. Kaybettiği maçları kendi fikirleriyle kaybetmedi, bu çok acı Valerien Ismael için. Bu onun için kesinlikle yara olacak.

Şenol Güneş; ilk iki sene son iki seneye göre daha mütevazi kadro ile başarılı oldu, şampiyon oldu. Bence yüzde 100 haklı şampiyonluklardı, bir oyun farkı yaratmıştı. Sonra çok daha gösterişli, pahalı bir kadroyla iki tane dördüncülüğü oldu ama onlardan bir tanesinde de Şampiyonlar Ligi’nde başarılı oldu. Güvenli bir geçmişi olan, başlangıçları bitişlerinden hep daha iyi olmuş bir teknik direktör.  

Şenol Güneş, Cenk ve Weghorst’u çok daha fazla efektif kullanabilir. Daha tehditkar bir Beşiktaş olabilir…

Duhuliye.com