İşte Gökhan Keskin'in açıklamaları:

"Şenol Güneş geldiğinden beri ilk önce savunma sorununu halletmemiz lazım dedi. Forvet ile ilgili bir şey konuşmadı, forvete baktığınız zaman şu an hücum hattında Weghorst arkasında Cenk Tosun var. Şu an arkasında diyorum, belki Şenol Güneş taktiğinde yan yana oynayacaklar.

Aynı şekilde bir Muleka var,  Şenol Güneş yavaş yavaş Muleka’ya dokunmaya, şans vermeye başladı. Kanatlara baktığımızda bir tarafta Redmond var, N’Koudou var, Tayfur’u kullanıyor alternatifli bir kadro. Dele Alli’yi kullanıyor, forvet açısından şimdilik bir ihtiyaç gözükmüyor, bir transfer düşünülmüyor.

Defansif açından bence Şenol Güneş zorlanacak. Sol bek istiyor gibi duruyor ama Masuaku takımla çalışıyor. Bence Masuaku iyi bir oyuncu, Şenol Güneş biraz daha görüp transfere dört beş maç kala bu süre içinde Masuaku’nun göstereceği ekstra bir performans olacak ve Şenol Güneş bu transferden vazgeçecek.

Hazırlık maçında üçlü sistemle oynadı. Welinton, Tayyip ve Emrecan ile oynadı. Welinton’u Montero’nun önünde görüyor ve tutmak istiyor ama Montero’nun herhalde ayrılmasını istiyor ki!Montero’nun adı devamlı transfer gündemine geliyor.

Sağ bekte Rosier ile ilgili düşüncesi; yani şu dört beş maçlık periyodu görüp bence transferi ona göre şekillendirmek istiyor.

Duhuliye.com