İşte ikilinin açıklamaları:

Ali Ece: "Kapalı savunmaya karşı skor almak için Maxim'i 11'de başlatmaya evet. Ama burda sırf Maxim form tutsun, takıma adapte olsun diye daha fazla süre aldı bu maç ve bir şeyi daha gördük. Ghezzal varken anlamlı Maxim. Cenk - Aboubakar varken, bi de üzerine Maxim oldu mu, Maxim hiçbir zaman çift yönlü olmadı. Bütün hocaları ona dediler ki, sen önde kal, top çalmak, pres yapmak için kendini çok yıpratma, alanı kapat. Beşiktaş'ta oynayabilmek için geriye gelmen, "sekizleşmen" gerekiyor ama diğer meziyetleri nedeniyle bence birçok maçta 11 başlayabilir." 

"Amir konusuna gelirsek, bu oyunun oyuncusu değil, pas oyuncusu. Başakşehir veya Trabzonspor'da çok daha iyi olabilirmiş. Abdullah Avcı takımında, pas takımında daha çok iş yapar. Şenol Hoca oyunda bir karışım yapmaya çalışıyor. Redmond Beşiktaş'ı bir yerden bir yere taşıyacak oyuncu değil. Soldan gelince daha etkili oluyor, Ghezzal yerine sağda oynatarak verim alamazsın. 

"Şenol Hoca Beşiktaş'a ilk geldiğinde daha derli toplu bir kadro devralmıştı Slaven Bilic'ten, takım savunmasını oturtmuştu. Kısa sürede stoperler, Rhodolfo - Marcelo alındı. Burada Colley başladı, Saiss başlamadı. Saiss'in oynamaması teknik taktik bir karar değil. Dünya Kupası'ndan sonra transferin son gününe kadar Nottingham Forest'e gitmek istemesi, bu çok ayan beyan bir şeydi. Colley'in alnma sebeplerinden bir tanesi de bu, solak stoper, yalnız ikisinin birbirleriyle hiç alakası yok. Colley Eze karşısında fiziğiyle ilk yarı çok işe yaradı, ama ikinci yarıda bir hata yaptı, evlere şenlik. Diğer pozisyonda penaltı yok ama yine de Colley dengesizce giriyor. İkisi de solak, beraber oynatamazsın. Beşiktaş'ta tandemde hala sorun var, birbirini tamamlamayan oyuncular. Saiss ve Tayyip Talha da birbirini tamamlamıyor. Beşiktaş'ın bir dahaki sezon oraya bir bakması gerekiyor. İkincisi Masuaku yine gayet iyi oynadı ama Masuaku'a bir şey olursa kim oynayacak orada? Onur Bulut gayet iyi oynuyor, yeni transferlerden şimdiye kadar en çok verimli olanı Onur Bulut. Takımı sezon ortasında oturuyor, kervanı yolda diziyor."

"Fenerbahçe derbisi var, Jorge Jesus yok, Şenol Hoca'nın yüzüne de söyledim, bu tip maçlarda teknik direktörlüğünü konuşturduğu zaman en iyisini yapıyor. Teknik direktörlüğün önüne geçecek bir şey yapmaması lazım. Antep'e gidiyormuş gibi, Bursa'ya gidiyormuş gibi, Antalya'ya gidiyormuş gibi, o kafayla gitmesi gerekiyor. Kılık kıyafet, bu kapüşonlü çok iyi. Hanımefendi ona fikirler veriyor belli ki. Hanımcılık yapalım hocam. Bordo maviye falan gerek yok, siz Beşiktaş'ın teknik direktörüsünüz. Beşiktaş Fenerbahçe'nin puan tablosundaki rakibi. Beşiktaş'la Fenerbahçe'nin rekabeti başka. Beşiktaş - Fenerbahçe rekabeti her şeyden önce başarı rekabetidir, şehrin iki yakasından hangisinin kazandığına bakılır. Senin çocukluğun kabus gibi geçmiştir Beşiktaş derbilerinde. benim gençliğimde kabus gibidir Fenerbahçe maçları, ama sen hocam, teknik direktör olarak çok önemli işlere imza attın, bunlara hiç girmeyeceksin."

Serdar Ali Çelikler: "Ne Fenerbahçe, ne Galatasaray, Hatay ve Antep maçlarında puan verilmesi konusunda samimi değil. Beşiktaş da samimi değil. Bu maçlardan 6 puan yapmış olsaydı Beşiktaş da böyle bir şey istemezdi. Bu maçlara 3 puan vermek de bir fikirdir. Ben olsam 0 sayardım. Beşiktaş 2 maçtan 6 puan almış olsaydı 0 sayılsın demezdi, Galatasaray'ın yerinde olmuş olsaydı play-off oynansın demezdi. Fenerbahçe ve Galatasaray da bu takımlara puan kaybetmiş olsaydı üçer puan verilsin demezdi. Herkes bize karşı yalan söylüyor. Herkes biz dürüstüz, bize karşı oyunlar yapılıyor diyor, en çok oyunu, senaryoyu da onlar yapıyor. Hem mağdur hem mağrur olunmaz. Playoff oynanır mı oynanmaz, başlayan ligde kural değişmez ama değişmedi mi? Küme düşme kalkmadı mı? Yarın Spor Bakanı playoff oynanacak dese ne yapacaksınız? İtiraz edebilecek misiniz? Hepimiz birbirimizi biliyoruz. Ne yapacaksınız? Tamam abi diyeceksiniz. Boş yapmayalım şimdi."

Duhuliye.com