Erman Özgür'ün açıklamaları şöyle:

"Cenk’in vücut dili rakip seyirciyi tahrik eden bir dile sahip değil evet gol sonrası kartal işareti yaptı ama onda da rakibi tahrik eden bir şey yok. Büyük resme bakmak istiyorum Jesus üzerinden, Fenerbahçe taraftarı sezon öncesinden kombinesini alan, ilgi gösteren bir camia bu kadar uzun süreli şampiyon olmamasına rağmen. Jesus senede içeride bir tane Galatasaray, bir tane Beşiktaş maçı oynuyorsun.  O taraftarlarında seni böyle bir kere görmek, galip gelme ve alkışlama şansı var. Dedi ki! Sezon sonu gidiyorum, bu bir sır değil ki! Senin geride bırakacağın hatıra bu mu? Galatasaray maçındaki rezaletten sonra bu sefer Beşiktaş’a karşı 1-0 öndesin, Fenerbahçe penaltı kaçırabilir, maç 1-0 rakip 10 kişi arkadaş sen transfer döneminde kötü stoper seçtin, büyük takım maçlarında yanlış oyun dizilişi ile oynadın, oyuncu tercihlerin birbirinden kötü, Serdar Aziz var iken ağır ve sarı kartlı Samet’i oyunda tutan zihniyete bir şey diyemiyorum.

Beşiktaş’ın kıvılcımı çaktığı o ilk golde Redmond  kafaya çıkıyor Atilla Szalai’den topu alıyor, Samet’in yanından da topu kesiyor. Oyundaki iki stopere bak!

Şenol Güneş gerçekten çok büyük bir hoca, skor tabelasından ziyade Beşiktaş’ın oyunu üç tane orta sahası, koşu tempoları çok yüksek ama pas trafiği ve kaliteleri eksik, hemen oradan çekti Maxim’i aldı, Ghezzal’ı çıkarmak cesaret ister, Ghezzal’ı çıkartıp Redmond’u aldı.

Beşiktaş’ın ruh hali, kalitesi filan değişti. Penaltı kesin penaltı değil ben orada Arda’dan gidip hakeme “hocam penaltı değil” demesini bekledim. Bunu yapsa idi Türk futbolu geleceğine adına damga vurmuş olurdu. Belki kendi camiasının belli bir kesminde tepki görürdü ama büyük bir çoğunluğun ona olan sevgi ve hayranlığı artardı."