"YENEMEMENİN GERGİNLİĞİ VARDI"

İsabetli şutlar vardı ama sonuçta gol olamayanlar vardı. Tempolu ve hızlı başlamak istedik, uzun süre bunu taşıdık. Tempoda ikinci yarı biraz kopmnalar oldu. İkinci yarı 3'e 3, 1'e 1 yakaladık ama gol atamadık. Son bölümde geri çekildik, yorulan arkadaşlar vardı, ileride top tutamadık. O manada Maxim'i koyduk. Bazı oyuncular yorulunca top tutulmasını istedik önde. Rakip son anlarda bir şans buldu. Zaten beklenmeyen bir hatadan gol yemiştik. 3 maçtır çok daha kolay maçlarda kazanamadık. Gerginliği vardı onun. Rakip Ankaragücü koşan, tempolu bir takım. Çok pozisyon ürettik bu maçta.

"OYUNCULAR ELİNDEN GELENİ YAPTI"

Tüm oyuncular elinden gelen gayreti gösterdiler. Son bölümde elbette hatalar var. Oraları geliştirmemiz gerekiyor. 2-1'de rakip oyuna tutundu, oysa golü atsaydık oyun tamamen kopacaktı. Bazı şutlarımız kalecinin üstüne gitti, bazı paslar hatalı veya pas atmamız gereken yerde atmadık. Sonunda kazanmak önemliydi. Tüm oyuncular 3 puanı hak etti.

"ABOUBAKAR ADINA SEVİNDİM"

Aboubakar'ın gol atması önemliydi. Gerginliği vardı. Onun adına sevindim. Diğer oyuncuların hepsini kullanma şansım oldu. Maxim'i daha erken alabilirdim ama oyun biraz daha bekletti. Gol yiyince oyun değişti. Geride kalınca kullanmadım. Diğer 4'ü oynamış oldu. Katılımları iyiydi. Taktiğe de, tekniğe de, fiziğe de adapte oldu. Masuaku, Tayyip iyiydi. Gedson zaten geçen maç biraz düşüktü ama yine iyiydi. Çok koşan bir oyuncu. Bazı eksiklikleri var, onları da yaparsa üst seviye olur.

"ÇOK POZİSYON BULMAK İSTİYORUZ"

Savunmada az pozisyon vermek, hücumda çok pozisyon bulmak istiyoruz. Futbol adına bir şeyler yapılmaya çalışıldı. Zaman geçirmedik, onlar da geçirdi. Bir oyuncu 10 defa sakatlanıyorsa ve hiç uyarı gelmiyorsa bu doğru değil. 9 dakika veriyorsun sonra. 10 tane de oyuncu değişiyor. 20 dakika uzatma vermen lazım.

"TAKIMDA BİRAZ PANİK VAR"

Oyun temposu olması, seyirciyi olayın içinde tuttu. Son bölümde baskı altındaydık. Gol yemeyelim heyecanı da, panik de vardı. Takımın oyunundan memnunum yani.

Duhuliye.com