Sabah gazetesi yazarları, "Şenol Güneş, "Bu lig mantık, hukuk dışı" dedi. Güneş ne mesaj vermek istiyor?" sorusuna şu yanıtları verdi: 

ALİ GÜLTİKEN: Özellikle deprem sonrası ortaya çıkan durumla alakalı bir tespit. Bu puanların takımlara farklı şekillerde yansıması ligin dengesini etkiliyor. Beşiktaş'ın ve Şenol hocanın bu durumla ilgili serzenişlerini dile getirmiş olması da önemli.

GÜRCAN BİLGİÇ: Aslında Şenol Güneş ile Jesus aynı yerdeler. Hatay ve Gaziantep'ten gelen 6 puanın, mücadelenin doğruluğunu etkilediğinin farkındalar. Normalde bazı takımlar bu puanları alacak, bazıları alamayacaktı. Beşiktaş bu iki takım ile içeride oynayacak, G.Saray ise dışarıda oynayacaktı. 'Herkes aynı şartlarda' desek de Jesus'un ifade ettiği gibi esasında ligin geçerliliği tartışılır.

LEVENT TÜZEMEN: Şenol Güneş, "Bu lig mantık, hukuk dışı" söylemiyle ayıp ediyor. Samsunspor 20 Ocak 1989'da kaza geçirdiğinde kalan maçlar puan olarak takımlara eklenmiş ve oynanmış maçlar kabul edilmişti. Şenol hoca, 13 Eylül 1988-17 Ağustos 1989 arasında Trabzon'da teknik direktördü ve Samsun olayını birebir yaşadı. Aynı Güneş, Güney Kore dönemi sonrası 4 Aralık 2009-29 Ocak 2013 tarihleri arasında Trabzonspor'un tekrar başına gelmiş ve Ankaraspor'un küme düşürüldüğü sezonu yaşamıştı. O dönem Ankaraspor 4 maç oynamış (bunlardan bir tanesinde G.Saray'a evinde 2-0 kaybetti), TFF, oynadıkları da dahil bütün maçlarda Ankaraspor'u hükmen mağlup saymıştı. Şimdi Şenol Güneş, deprem sonrası iki takım ile ilgili TFF'nin aldığı Samsunspor benzeri karara neden isyan ediyor? Neden ligi itibarsızlaştırmaya çalışıyor? Üstelik Beşiktaş, Hatay'a yenilirken İsmael vardı. N'Koudou'nun atılmadığı Antep'te Beşiktaş, Güneş ile berabere kaldı. Şenol hocaya şunu soruyorum, Beşiktaş lider olsaydı aynı sözleri söyler miydi? Dünya 3.'sü olmuş bir hocanın şampiyonluğu itibarsız hale getirmesi doğru mu?

ÖMER ÜRÜNDÜL: Güneş'e katılmıyorum. Öncelikle Katar'daki Dünya Kupası dolayısıyla zaten Avrupa liglerindeki takvimler de altüst oldu ama bizde durum farklı. 6 Şubat günü ülkemiz büyük bir felaket yaşadı. TFF'nin aldığı her karar 'Yüzde 100 doğrudur' demek mümkün olmadığı kadar hiçbir karara da yanlış deme lüksümüz yok.

FATİH DOĞAN: Şenol Güneş doğru söylüyor. Bu ligde kural da yok mantık da. Kural koyucu UEFA. Onun uyguladığını, sana da tavsiye ettiğini kenara itip, TFF olarak 30 yıl öncesinden emsal kararlar ortaya atarak Hatay ve Gaziantep'in ligden çekilişlerine hukuk dışı yorumlamalar getiriyorsun. UEFA'nın yaptığını yapsan bu tartışmalar bu kadar olmaz ve hukuk dışılık vurgusunun altı bu kadar çizilmezdi.