"HEP GERİDEN GELİYORUZ"

"Hep geriden geliyoruz. Çok puan kayıplarımız oldu. Bugün hep ileriye gitmeyi düşündük. Oyun olarak çok mesafe aldığımızı, takım oyununda daha ileri gittiğimizi düşünüyorum. Ama bugün sadece kazanmayı düşününce oyun ikinci plana düştü."

"OYUN ÜSTÜNLÜĞÜMÜZ İKİNCİ YARI OLDU"

Rakip de kendi sahamızda bize 2 puan kaybettirmişti. Bugün de iyi kapanarak oynayıp, bulacağı bir golle oyunu taşımaya çalışıyordu. Gol, moral gücünü arttırdı. Bizim tamamında oyun üstünlüğümüz olması gerekirken, ikinci yarı oyun üstünlüğü ve gollerimiz oldu.

"OYUNA HAKİM OLAMADIK"

Daha oyuna hakim olarak oynamak gerekiyordu, özellikle ilk yarıda yapamadık. 3 gol bulduk, pozisyonlar bulduk. Rakibi de ortak ettik. Antalyaspor da iyi takım. İyi bir ambiyans vardı. Pas yüzdesi olarak, ilk yarıda oyun temposu ve hızı düşüktü. Bu da oyunu etkiledi. Geldiğimden beri ilk defa duran toptan gol yedik.

"OYUNCULARIMI TEBRİK EDİYORUM"

Sonunda bütün oyuncularımı tebrik ediyorum. Dinlemeyi hak ettiler. Ama daha iyi olmalarını bekliyorum. Kalan 3 maçta oyunumuz her rakibe karşı üstün olmalı, kazanmak arkasından gelir.

HAKEM İÇİN AÇIKLAMA

"Hakemle ilgili konuşmuyorum. Kırmızı kart, penaltı, değil, faul... Yanlış kararlar, doğru kararlar veriliyor. Herkes konuşuyor. Van'da da, Kayseri'de de, Trabzon'da da, Antalya'da da, her şehirde, herkes yorum yapıyor. Çok girmeyi doğru bulmuyorum. Yanlış kararlar, doğru kararlar bizde saklı kalsın."

OYUNCULAR İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME

Orta sahamız Salih dışında, Alex gibi yetenekli, becerili, oyunu yönetebilecek oyuncuyla başladık. Gedson topla fazla oynadı. Amir biraz geride kaldı. Uyum olmadı. Alex hücuma taşıyacak pozisyonlarıyla öndeki üçlünün daha iyi olacağını düşündük. Hücumda etkinliğimiz olmadı, savunma olarak zayıf kaldık. Rakip iyi baskı yaptı. Uzun topları attık. Bunların birçoğu da isabetsiz ve gereksizdi. O zaman da oyun kurulmuyor. İkinci yarı bu biraz toparladı. Ama pas yüzdesiyle, topun bizde kalmasıyla oyunu daha iyi yönetebiliriz. Bunları yapmak lazım. Gol atan oyuncuları tebrik ediyorum daha iyi oynamalarını bekliyoruz.

BASIN TOPLANTISI

Güneş, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, Antalyaspor'a ilk maçta 2 puan kaybettiklerini hatırlattı.

Antalya'ya kazanmak için geldiklerini ifade eden Şenol Güneş, "Antalyaspor iyi kapanıp orta sahada baskı yaptı. Biz de yavaş, temposuz oynadık. Top kayıplarımız vardı. Benim dönemimde ilk defa duran toptan gol yedik. Olumsuzluğa rağmen oyunu bırakmayan skoru tekrar lehine çeviren, kazanma anlayışını hayata geçiren bütün oyuncularımı tebrik ediyorum. Onlarla gurur duyuyorum." dedi.

ŞAMPİYONLUK CEVABI

Şenol Güneş son olarak, "Üstümüzde Fenerbahçe, Galatasaray var. Ne yapacakları, onların maçlarına bağlı. Ama biz kendi oyunumuzu oynayıp kazanabilirsek, o zaman bir şeyler konuşulabilir. Rakibin kaybını o zaman bekleriz. Biz bir şey yapmadığımızda o zaman konuşmanın da bir anlamı yok. Bu maçı da kazanınca, en azından umudumuz var. Geldiğimimde de söyledim, bu takımın gücü de, umudu da var. Şampiyonluk başka bir dünya. Ona gitmek için daha olağanüstü çalışmamız lazım. Kendi dönemimizde puanları kaybetmeseydik bugün lider olabilirdik. Onları da geri getiremeyiz. Hep önümüzdeki maçlara bakacağız. Futbolda puan kayıpları var. Bunları unutup, kalan 3 maça bakacağız. Bütün oyunculara 4 günlük izin verdim. 21 Mayıs'a kadar maçımız olmayacak. Uzun bir ara. Ligin de böyle bir dengesizliği var. Dışımızda olan şeylere fazla müdahale etmeden, oyunumuzu nasıl geliştirebiliriz ona bakacağız" diye konuştu.

Duhuliye.com