Nihat Kahveci katıldığı programda Beşiktaş gündemini değerlendirdi.

Nihat Kahveci;

"Peş peşe Beşiktaş galibiyetleri konuşmayı özlemişiz. Beşiktaş İç Anadolu bölgesi turuna çıktı, Konya’ya gitti ilk dakika gol yedi son dakika maçı çevirdi, üç puan cepte. Taraftar mutlu…

Sonra kupada elendi ve taraftarlar üzüldü. O hedefte bitti artık Kayseri maçı çok önemli hale geldi çünkü sadece ligde oynuyorsun. Bu sefer Konya’dakinin tam tersi ikinci dakikada gol, haftanın golü derim.

O kontrol, içeri alış, uzaktan ayaküstü vuruş, muhteşem Redmond senden bunu bekliyoruz. Ara dönem hep söyledik, bir kıpırdanma var hazırlık maçlarında, şöyle bir gol atsa morali yükselse, iyi futbolcu…

Şenol Güneş’i tebrik ediyorum. Redmond’u hep kenarda denedi, denedi bu maçta Salih, Gedson önlerinde Redmond oynattı ve karşılığını aldı. Şenol Güneş hem Konya’da hem de Kayseri’de rakip takımın teknik direktörlerini, futbolcularını hem de biz futbolseverleri şaşırtıyor. 

Welington, Saiss, Tayyip diyo herkes üçlü oynayacak zannederken Saiss orta saha oynuyor. Tayfur, Redmond’u görüyoruz, Redmond kenarda oynayacak diyoruz Tayfur’u kenarda oynatıyor, Redmond’u forvet arkası oynatıyor, bunlar önemli dokunuşlardır.
Rakip teknik direktörde seni analiz ediyor, karşısında düşündüğünden farklı bir takım, farklı bir sistem, oyuncuların farklı yerlerde oynadığı bir Beşiktaş buluyor.

Beşiktaşlı taraftarlar topu daha çok Kayserispor’lu futbolcuların ayağında gördü ama sen böyle rakip kaleye gidip, tehlikeli pozisyonlara girip, iki tane güzel gol atıyorsan taraftar mutlu olur. Şöyle bir gerçekte var, Beşiktaş topa daha çok sahip olmalı…

Buna sebep de gerçekten çok kötü bir zemin vardı.Masuaku’nun bir pozisyonu var, topu kesti Muleka orada ayağı, dizi, bileği her şeyi bırakıyordu.

Muleka’dan kenarda olmuyor. Muleka’yı önde oynatacağız diyeceğiz ama kral geldi. 

Muleka artık alternatif olur, sonradan Cenk Aboubakar. Cenk’ide kenarda oynatabilir.

Kasımpaşa’da da kenarda olmuyordu Muleka’dan. Muleka ceza sahası içinde tehlikeli ceza sahası dışında topu tutacak, Rosier gel bindir, ben sana pas vereyim ya da takıma nefes aldıracak bir futbolcu değil o kadar yeteneği yok, birebirde adam geçmek..

O ceza sahası içinde tek vuruş, kafa ile gol atacak.

"ROSIER'İN HAREKETİ TASVİP EDİLEMEZ"

Rosier bildiğimiz gibi ama performans kötü performansını geçtim, Rosier sezonun en iyi sağ beki olarak şampiyon olunduğunda yazdım. Muhteşem oynuyordun, ne oldu sana Ghezzal’sız bu kadar mı yoksun? Hadi orayı geçtim performansı futbolcunun arada kötü olur, 2-0 öndesin Saiss bir sonraki maçta yok, Redmond yok, sen alternatifsizsin sen olmadın mı orada mecburiyetten Tayfur oynuyor, sen olmadın mı Necip oynuyor, fiks oranın tek adamısın. Bu kadar mı sorumsuzsun? Sana dirsek attılar mı? Attılar sinirlenmeye haklısın ama o hareket tasvip edilemez."