Haldun Domaç;

"Rosier’in kırmızı kart görmesi sebebiyle Alanyaspor maçında o bölgede Tayfur Bingöl oynayacak. Bu da zaten beklenen bir durum zaten seçenekte yok. Seçenek yok derken o bölgede de bir transfer gerçekleşebilir. Beşiktaş’ta transferde hangi bölgeler teşhisini iyi yapmamız lazım. Sağ bekte Rosier var tamam arada Tayfur orada görev yapıyor, stoper bölgesine bir oyuncu transferinin daha ihtiyaç olduğu net bir şekilde Şenol Güneş tarafından vurgulanıyor. Tabi ki orta saha, orta saha… 

Dikkat ederseniz Şenol Güneş ben sahanın içindeyim, antreman yaptırıyorum diyor ama bu kenara çekilmek değil aslında istediği oyuncuları, öne çıkardığı isimleri yönetime veriyor ve kenara çekiliyor yönetim bunlarla pazarlığa giriyor.

Muleka her an transfer olabilir. El Ahli 4 milyon euro’yu gözden çıkarmış vaziyette Beşiktaş onu 3.3 milyon euro’ya almıştı ve aradaki farka bakınca Beşiktaş bu kadar ucuza vermek istemiyor Beşiktaş’ta satış hedefi 7 milyon Euro.

Rosier’e alternatif olarak Onur Bulut meselesi var ama Kayserispor’un beklentisi olan teklifler gelmediği için sezon sonu zaten boşa çıkacak olan oyuncunun durumu bekleniyor. Kaan Ayhan ismi artık Beşiktaş’a çok yakın oyuncunun kendi takımındaki durumu ve başka takımda oynamak isteği çünkü yedek kulübesinde oturduğu müddetçe bu milli takım ve diğer her şeyi etkiliyor. Bir yabancı stoperle ilgili Andre Ramalho çalışmalarda devam ediyor. Hollanda basını da Beşiktaş’a transfer olabileceğini yazdı. Orta sahada ise Amir Hadziahmetovic Beşiktaş’ın bir numaralı gündemi, Beşiktaş fiyatı 3 milyon euro’ya çıkardı şimdi ise 3.5 milyon Euro + 1 oyuncu takas söz konusu ama Konyaspor yönetimi takas istemiyor doğrudan 5 milyon Euro bedel karşılığını bekliyor ama şu ana kadar da 5 milyon euro’yu  kimse vermeyi kabul etmedi. Sadece Burnley  ve Başakşehir takımları 4 milyon Euro teklif etti. 

Beşiktaş’ta iki isim daha öne çıktı Tomas Delaney ve Tunuslu Aissa Laidouni. Öncelik isim Hadziahmetovic sonrasında ise Tomas Delaney olabilir…"