Önder Özen;

Beşiktaş’ın kaleye en yakın oynayan oyuncusu Weghorst Dünya Kupası’nda gördükki ciddi çözümleri olan ki Hollanda milli takımı ile Arjantin karşısında çözümler getirmiştir.  Kaleye en yakın oynayan demek aynı zamanda golede en yakın oynayan demek. Cenk’te golcülüğü kanıtlanmıştır ama o kaleye biraz çapraz ve uzak oynatılan oyuncudur.  

Neticede bu iki oyuncu için pozisyon arıyorsa Beşiktaş nasıl gelebilir? Biraz geçmişe Sergen Yalçın dönemine gittiğimde o da kaleye yakın iki gol ayağı istedi bu Aboubakar ve Larin isimleriydi. Larin’i sola getirdi ve atak yönünün sağa çekti yani Rosier ve Ghezzal’ın oynadığı bölümdü ve Rosier Ghezzal ile kombinasyon yapan bir oyuncuydu. 

Acaba Rosier Cenk ile bir kombinazyon yapabir mi?

Birlikte bir kanat organizasyonu yapabilir mi?

Metodlardan bir taneside akınları soldan akıcı bir kanat oyunu ardından  Umut arkaya geçecek ve ortayı atacak bu bana tam mantıklı gelmedi diğer ise bir şekilde top gelecekse N’Koudou şimdi altını çizerek söylüyorum akıcı bir kanat oyunu sağa, sola yatırmadan direkt bir bindirmeyle gelir veya seri bir driplingle veya dürt koş şeklinde gelip sağ, sol yapmadan direk ortaya atmak bunun için bir sol ayağa ihtiyacınız var veya sol ayakla orta yapabilen akıcılığı kesmeden bir oyuncuya ihtiyaç var. Eğer akıcı kanat oyunu olmaz ise santraforlar etkisiz halde kalır. 

Atiba, Necip ve Gedson nasıl bir üretkenlik içinde olur öndeki oyuncu grubu için. Şimdi bu üçlü orta saha size yüksek ritimli pas oyunu vaad etti mi?

İkinci yarı Beşiktaş bir gol yed i, bir gol attı ve çokça pozisyon yakaladı. 

Şenol Güneş oyunu hızlandırabilmek için değişikliklere gitti tabi bunu görebilmesi için 45 dakikayı görmesi gerekmiyor öncesinde görmesi gerekirdi yani aradaki 45 günde görmesi gerekirdi.