İşte Dikme'nin açıklamaları:

"Beşiktaş'ta Josef De Souza antrenmana katılmadı. Kasığında bir ağrı var, çekme var. İleri boyuta gitmemesi adına riske edilmiyor. Şu an için süre vermemiz erken, MR'dan sonra net bir süreden bahsedebiliriz ama en doğru bilgi Josef De Souza'nın Kasımpaşa maçında forma giyemeyeceği. Kasığında ağrıları vardı, hafta başında antrenmana çıkmamıştı, daha sonra çıktı, kendisini denedi ama ağrıları devam etti, o nedenle riske edilmiyor. Beşiktaş adına çok önemli bir durumda çünkü yarın orta sahada Salih Uçan'ın sakatlığı var, Salih Uçan yok. Kerem Atakan Kesgin forma giyemeyecek. Bu iki orta saha oyuncusunun yanına Josef De Souza eklendi. Beşiktaş adına Şenol Hoca'nın orta sahada nasıl bir kurgu yapacağı çok önemli. İki maç aradan sonra Dele Alli'nin biraz zorunluluktan da olsa ilk 11'e yaklaştığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yanında da Gedson ve Atiba Hutchinson olacak gibi. Valentin Rosier de cezalı olduğu için oynayamayacak. Şenol Hoca geçen maçta oyuna girdikten sonra Tayfur Bingöl'ün performansını beğendi. Büyük ihtimalle Rosier'in yerine Tayfur Bingöl'ü oynatmayı düşünüyor Şenol Güneş. Hücum hattı için Cenk, Weghorst, N'Koudou oturdu.

"MASUAKU İÇİN TEMKİNLİ KONUŞMAK LAZIM"

Arthur Masuaku ile ilgili artık biraz temkinli konuşmakta fayda var. İki maçtır attığı gol ve yaptığı asistten sonra yarın da Masuaku'nun oynamasını bekliyoruz ama devre arası için halen kesin bir ifade kullanamıyorum. Çünkü West Ham ile yapılan kontratta "25 maç oynarsa 2.2 milyon Euro'ya Beşiktaş bonservisini alır" maddesi var. Beşiktaşlı yetkililer bu maddeyle ilgili West Ham'la görüşüyor, "bu maddeyi kaldıralım" üzerinde görüşmeler gerçekleşiyor. Madde kalkarsa kalır gibi. Eğer madde kalkmazsa açıkçası şu an öngöremiyorum ilerleyen bölümde ne olacağını.

"OZAN TUFAN TRANSFERİ OLACAK GİBİ DURUYOR"

Emrecan Uzunhan konusunu sordum, Rizespor'a kiralama durumu yokmuş. Ozan Tufan için sanki biraz daha mutlu sona ulaşılacak gibi. Şunu söyleyeyim Ozan Tufan'la ilgili, Ozan Tufan Beşiktaş'a gelmeyi çok istiyor. Asbaşkan sayın Emre Kocadağ, Hull City Başkanı sayın Acun Ilıcalı ile bir görüşme gerçekleştirdi, olumlu gitti. Transferi Şenol Hoca istiyor, Ozan istiyor, burada Hull City ile olan görüşmeler kaldı. Bütçe için 1-2 milyon arası demiştim. Kiralama ve zorunlu satın alma opsiyonu olarak toplamda 1 ila 2 milyon Euro. Hull City Fenerbahçe'ye 3 milyon Euro bonservis ödemişti, üzerinden zaman geçti. Hull City yönetimi 1-1,5 milyon Euro gibi bir para kazanma amacı içerisinde. Bununla ilgili görüşmeler devam ediyor. Sanki olumlu sonuçlanacak gibi bu transfer ama henüz sonuçlanmadı. Sosyal medyada okuyoruz, gözlemliyoruz. Beşiktaş taraftarı da ikiye bölünmüş durumda Ozan Tufan transferiyle alakalı. Şenol Hoca istiyor transferi. Ekonomik boyutlar aşılırsa bu transferin önünde hiçbir engel yok gibi duruyor. 

Duhuliye.com