Ali Ece, iki takımın sağ bekleri Boey ve Rosier'i analiz etti.

İşte Ali Ece'nin yorumları:

Savunmada Sacha Boey 10 üzerinden 7, Rosier 10 üzerinden 8. Aradaki 1 puan fark, Rosier'in ters kademeleri gerçekten çok iyi. Boey'in hücum katkısı çok iyi. Gerçekten günündeyse 80 metre, 90 metre enerjisinin tamamını süreye yayarak oynayabilen, sürekli bindiren, sürekli rakibi zorlayan bir oyuncu. Rosier'in de hücum katkısı 8. Beşiktaş'ın şampiyon olduğu sezon 9'du. Bu karşılaşmada Ghezzal olmayacağı için hücum performansı 8 olacak. Bu sabah Şenol Güneş Rosier'le konuşma yapmış, büyük ihtimal şunu demiştir: "Dünya kupası sonrasına kadar Ghezzal yok, başka türlü oynaman gerekiyor."

İkisi de çok hızlı oyuncular. Rosier de çok hızlı ama Sacha Boey biraz daha hızlı. Sacha Boey 10 üzerinden 9, Rosier 10 üzerinden 8.

Rosier çok tempolu, özellikle ters kademelerdeki temposu. Sacha Boey hızlı ama tempoyu ayarlamada zorlanabiliyor. Rosier hep ilk 11 oyuncusu, hep birinci tercih. Boey yaz kampında yoktu, sezo başında kağıt üzerinde üçüncü sağ bekti ama formayı aldı. Tempoda Rosier 10 üzerinden 9, Sacha Boey 8.

Dayanıklılık konusunda ikisi de çok iyi. İkisine de 8 veriyorum, çok dayanıklı oyuncular.

Duhuliye.com