Beşiktaş'taki yaşanan süreç devam ediyor, edecek basketbol maçında da sesler yükseldi.

Beşiktaş yeni sezona gelirken geçmiş sezondan yüksek galibiyet oranıyla geldi. Herkesin beklentisi Beşiktaş artık buradan 2-3 iyi takviyeyle önümüzeki sene şampiyonluğa oynayacak bir takım olarak gördüler.

Fakat ne olduysa daha sonra Burak'ın yardımcı antrenör olarak gelmesi, Şenol Güneş'in altındaki kendi yardımcı kadrosunun temizlenmesi ve Ceyhun Kazancı ile beraber, menajerlerle beraber transfer sürecinin kötü yönetilmesi bu senenin, bu hale gelmesine neden oldu. 

Burada bir bütünlük yok, transfer politikası yok, iki üç tane menajer kulübe hakim olmuş onlar üzerinden hareket ediyorsun. Burak Yılmaz yardımcı antrenör, onun çalıştığı menajerler iki tane menajer Fransa'da yaşayan iki menajer Onana transferini gerçekleştiriyor. Ceyhun Kazancı yeni bir açıklama yaptı; Biz Onana'ya 4.8 milyon euro verdik açıklanan 4.2 idi Fransız basını 5.3 yazıyor. Burada bir çelişki var, bir sıkıntı olduğu kesin. 

Ceyhun Kazancı nasıl bir sürecin yaşandığı bilinsin diye bilinçli söyledi bunları. Kimse sormadan Burak ismini lanse etmişti. Kimse demedi neden Burak ama sonra anlaşıldı ki süreci yönetenler Burak'ın çalıştığı menajerler. Hala şu sorulara cevap bulunamadı; Burak Onana'ya referans oldu mu?  olmadı mı? Onana'yı kim aldı?

Ceyhun Kazancı diyor ki; Herkesin haberi var. Herkesin bilgisi dahilinde alındı bu transferler.  Neden alındığını da açıklıyor. Herkes biliyorsa Şenol Güneş neden bu topa girmedi? Oynatmadı Ege'yi sürekli oynatmasına rağmen son Lugano maçında 82. dakikada oyuna aldı ve maç 3-2 bitti. Oyuncuyu da karşı almak istemiyorum, oyncuda bu süreç içinde aslında kurban olayların buraya geleceğinden belki haberi yoktu. 

Ranta kurban gitti...

Bu işlere 4 kişi cevap vermesi lazım Ceyhun Kazancı, Burak Yılmaz, Şenol Güneş 'istifa etse bile' ve Ahmet Nur Çebi...

Bu kadar büyük paranın bu oyuncuya neden verildiğini ve bu oyuncunun neden oynatılmadığını açıklaması lazım.

Şenol Güneş süreci çok kötü yönetti, Ahmet Nur Çebi'yi korumak pahasına kendi görev tanımının dışına çıktı. Teknik direktörlük görev tanımının dışına çıktı diğer husus Serge Yalçın'ın yaptığı hatayı yaptı. O da şu idi; Ahmet Nur Çebi'nin Sergen Yalçın'a transferlerini kabul ettirmesiyle Sergen Yalçın'ın kabul etmesiyle süreci devam ettirdi. Sonuç ikisi içinde kötü oldu çünkü kendi inisiyatifleri dışında bir transfer politikası yapılan transferlerle bir takım oluşturmak zorunda kaldılar orada da olmaz bu iş. İkisi de görevlerinden ayrılmak zorunda kaldılar.

Şenol Güneş istifa etti, süreci kötü yönetti belki bundan sonra yaşı itibariyle teknik direktörlük donanımına sahip olamayacak belki yönetici olur. 

Burada esas olan Ahmet Nur Çebi neden istifa etmedi. 

Olağanüstü Genel Kurul kararı aldı kasım ayında mali kongre var orada ibra edilip edilmemesi ile ilgili oylama olacak. Mali kurulda eğer ibra edilirse, oradan çıkarsa Rıza ve Samet gibi hocalarla yani Beşiktaş'ın içinden biriyle anlaştığı takdirde Galatasaray maçından iyi çıkıp sonrasında süreç iyi yönetildiğinde tribünlerdeki atmosferi biraz bastırdığı takdirde Ahmet Nur Çebi stratejik olarak adaylığını tekrar açıklayacak pozisyonu kovalayacaktır.