Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fatih Karagümrük karşılaşmasının ardından konuştu.

"DAHA KOLAY OLABİLİRDİ"

"Buraya kazanmak için geldik. Ama o duygularımız tam sahaya yansımadı. Karagümrük kendi gücünde, direnecek bir takımdı. Top kayıpları yaptık. Oyun yavaştı. Baskılarımız uzaktı. Agresif oynamadık. İkinci yarıda daha çok pozisyon bulduk. Kazanmayı hak ettik maçın geneline bakınca. Ama maç daha kolay olabilirdi"

"OLUMSUZ BAKARAK GİDEMEYİZ"

"İkinci yarıda kazanmak için yeterli pozisyonları bulduk. Geç gelen gol biraz gerginlik yaptı bizde. Bu dönemlerde bunları da yaşayacağız. Herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor. Oyuncularımı tebrik ediyorum. İçeride iki maçımız var şimdi, daha güzel bir oyun bekliyorum. Daha gol pozisyonu üreten oyun tarzına ulaştığımız zaman daha iyi olacak. Bugün için olumsuz değil, sezona kazanarak başladık. Olumsuz bakarak gidemeyiz"

"TARAFTARDAN ÖZÜR DİLİYORUZ"

"Bireysel olarak eleştirmek doğru değil. Oyun anlamında, taktik disiplin açısından görevlere bağlı olarka iyi niyetliydiler ama bunu hızlı yapmamız gerekiyor. Neftçi maçında bunu daha iyi yaptık. Bu maçtan uzaktık. Taraftarlardan özellikle ilk yarı için özür diliyoruz."

GHEZZAL'IN SON DURUMU

"Şu anda sakat olarak Ghezzal'ın durumu var. Yarından itibaren koşulara başlar ama hafta sonuna ne olur bilmiyorum ama daha iyiye gittiğini düşünüyorum"

FİYATLARDAN DOLAYI SEYİRCİ GELMİYOR

Seyircilerin gelmemesi fiyatlarla ilgili. 750-1000 lira dediler. Fiyatların yüksek olduğu yerde almayarak en güzel protestoyu yaparsınız. Bizim sahamızda da tepkiler oldu. Fiyatlara kulüpler karar veriyorlar ama seyircinin olmaması üzüntü verici.

TÜRK OYUNCULARA PARA VERMEYEREK Mİ TÜRK PARASINI KORUYORUZ?

"Dövizin bu kadar arttığı bir dönemde harcanan parayı sormuyorsunuz. Türk oyunculara para vermeyerek mi Türk parasını koruyoruz."