İşte Pehlivan’ın açıklamaları:

“GELEBİLECEK EN İYİ HOCA GÜNEŞ’Tİ”

Valerien Ismael Beşiktaş’ta göreve geldiğinde özellikle fizik kalite açısından iyi bir Beşiktaş görmeyi bekliyorduk, nitekim böyle de oldu. Beşiktaş fizik gücü yüksek, eforlu maçlar oynadı ama futbolda sadece fizik kısmı yeterli olmaz. Teknik ve mental faktörler de önemlidir. Valerien Ismael’in oyuncularla olan ilişkisi, diyaloglarında da bir sıkıntı gözükmüyordu ancak oyunun içerisinde yaptığı hamlelerde çok geç ve etkisiz kaldığını gördük. Alanya maçından itibaren bu durum görülmeye başladı ve süreç Valerien Ismael ile yolların ayrılmasına kadar geldi. Bu noktada gelebilecek en iyi hocanın ise Şenol Güneş olduğunu düşünüyorum. Şenol Hoca daha önce Beşiktaş’ta çalışmış, önemli başarılar kazandırmış, ligi bilen, camiayı bilen, önemli bir teknik adam. Bunların hepsi hem Beşiktaş, hem de kendisi için önemli birer avantaj.

“HATIR İÇİN BİR ARADALAR”
Şenol Hoca’nın basın toplantısında şunu gördük. Ceyhun Kazancı ile aralarındaki iletişim bir noktadan öteye gitmeyecek gibi. Karşılıklı bazı açıklamalarda bunu gördük. Sanki başkan öyle istediği için, onun hatrı için ilk aşamada bu çalışmayı birlikte sürdürüyorlar gibi bir görüntü verildi. İleride nasıl olur bilemeyiz, belki de birlikte geçirdikleri mesai arttıkça iletişimleri gelişecektir.

“ÖNÜMÜZDEKİ 3 MAÇ ÇOK ÖNEMLİ”
Hoca eldeki kadroyla mutlaka ortaya bir oyun çıkarmaya çalışacak. Bu oyun Valerien Ismael’in oynattığı oyundan daha farklı olacaktır. Eldeki kadro Şenol Hoca’nın oynatmak istediği oyuna uygun mu bunu maçlarda göreceğiz, ancak elbette Beşiktaş’ın çok iyi oyuncuları var. Hocanın önünde 3 maçlık bir periyot var, bunlardan bir tanesi de derbi. Bu 3 maçtan iyi sonuçlarla dönmek hocaya hem zaman kazandıracak, hem de eldeki kadroyu görme fırsatını sağlayacaktır. Aradan sonra takıma takviye ister mi, şimdiden bilemeyiz ancak ligin ikinci yarısında kendi oyununu daha iyi yansıtacağını düşünüyorum.

“OYUNCULARIN PERFORMANSI YÜKSELECEKTİR”
Şenol Güneş, çalıştığı takımlarda oyuncuların bireysel performanslarına yaptığı katkıyla da çok ön plana çıkmış bir hoca. Kendisinin böyle bir özelliği var. Bunu Trabzon’dayken de, Bursa’dayken de, ilk Beşiktaş döneminde de fazlasıyla yaptı. Beşiktaş’ta bu dönemde de çok iyi olduğunu düşündüğümüz ancak beklenen performansı bir türlü veremeyen oyuncular var. Örneğin Gedson Fernandes’in bu olmadığını hepimiz biliyoruz. Keza eski öğrencisi Cenk, Muleka, Weghorst, basın toplantısında bizzat değindiği Dele Alli gibi önemli oyuncular var. Bence bu oyunculara dokunuşlar yaparak performanslarını yükseltecektir.

“İYİ DURUMDA BİR MERT GÜNOK…”
Beşiktaş’ta kalecilerin formsuzluğu ile ilgili bir şikayet var. Valerien Ismael döneminde de bazı maçlarda Emre Bilgin oynadı ancak o da tam olarak istenen performansı veremedi. Mert Günok’un çok ciddi bir sakatlığı oldu, şu an ne durumdadır bilmiyorum ancak Şenol Güneş Beşiktaş’ta iyi durumda bir Mert Günok bulursa, bu noktada tecrübeli kaleciyi tercih edebileceğini düşünüyorum. Mert Günok Valerien Ismael döneminde bulamadığı şansı Şenol Güneş’le yakalayabilir.

“ŞENOL GÜNEŞ GALİBİYETLE BAŞLAYACAKTIR”
Güneş’in ilk sınavı Ümraniyespor karşısında olacak. Ümraniyespor iyi futbol oynayan, aldığı puan oynadığı oyunu yansıtmayan bir takım. Beşiktaş’a zorluk çıkaracaklardır ama Beşiktaş’ta bir Şenol Güneş coşkusu yaşanıyor. Taraftarlar maç biletlerini de tüketti, statta muhtemelen harika bir atmosfer olacak. Ümraniyespor göründüğünden zor bir rakip olsa da Beşiktaş’ın kazanacağını, Şenol Hoca’nın galibiyetle başlayacağını düşünüyorum.

Doruk KOÇ / Duhuliye