İşte Yusuf Kenan Çalık'ın açıklamaları:

"Masuaku artık Beşiktaş’ın oyuncusu. Beşiktaş’ın elinde bazı oyuncular var, kullanmak zorunda kalıyor Şenol Güneş. Masuaku da onlardan birisiydi, iyi bir performans sergiledi, 5 maçlık serinin en iyi oyuncuları sıralamasında üç ya da dördüncü sıraya Masuaku ismi yazılır.

İstediği mali şartlarda mı oldu? Bunu hedefleyerek mi yapılmıştı bu transfer? Bu transfer yapılırken başka bir teknik direktör vardı, bunların hepsinin bir hikayesi doğuyor.

Şenol Güneş’e Trabzon maçında tepki verenler var, anlıyorum ama yedek kulübesine bakınca çok güçlü olmadığını görüyorsun.

Beş maçlık seri yapıp, şampiyonluğa tekrar tutunmak... Çok kolay işler değil bunlar. Kısıtlı bir rotasyonla özellikle Cenk Tosun ve Aboubakar’ın çok yüksek performansıyla şampiyonluğa tekrar ortak olmuş görüntüsü vermişti Beşiktaş. Çok zor bir ihtimaldi ama üst üste galibiyetler, derbide olağanüstü galibiyet sizi havaya sokuyor. Doğal olarak bu beklentiyle Trabzon’a gidildi, bu beş maçlık seri öncesi bu maç oynansaydı bu sonuca Beşiktaş taraftarı bu kadar tepki vermezdi.

Genel anlamda her iki takım için de sezonun özeti bu maç…

Genelde hep böyle oynadılar ve ortalamayı aşamadılar ama Beşiktaş çok olağanüstü bir ivme yakalamıştı, bunu da sağlayan Şenol Güneş, Cenk Tosun ve Aboubakar performansıydı. Mert Günok’un performansıydı. Şimdi aynı şekilde Şenol Güneş’e kızamayız çünkü kendi kurmadığı bir takımla, elinden geleni yapan bir teknik direktör."

Duhuliye.com